Наші в Польщі помирають

SambirWZ
33

Наші в Польщі помирають

В одному зі сіл нашого регіону поховали відносно молоду жінку, з якою сталася біда на польському боці кордону. Кажуть, обірвався тромб, дев’ять днів була у комі і… життя скінчилося.

З одного боку, горе, бо смерть – завжди непрості випробування для родичів, з другого – смерть в чужій державі – це великий клопіт. В цьому ж селі, до речі, підрахували: за 6 перших днів січня то уже третій похорон…

До речі, статистика, яка шокує. Протягом 2018 року і в першому півріччі 2019-го на території Польщі померли своєю смертю або загинули 794 громадяни України, повідомляють у відділі посольства України в Польщі. Кількість заробітчан у Польщі за останні п’ять років зросла у п’ять разів. Тому цифра смертей на чужій території хоч якось оправдана. За словами консулів, найбільше смертей українців в Польщі пов’язані зі станом здоров’я, зокрема серцевими та онкозахворюваннями – тому зі слабким здоров’ям ліпше сидіти в бідності, але вдома. Частими є випадки загибелі в ДТП, бувають смертельні трафунки на виробництві.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити