Запитань до силовиків майже не було

SambirWZ
67

Запитань до силовиків майже не було

Кримінальна тематика не сходить зі сторінок нашої газети, але якщо раніше ми більше писали про окремі випадки, то з’явилася нагода систематизувати злочини. Тим паче, на сесії Самбірської районної ради інформував депутатів прокурор Євген Заходило. Ми вибрали найцікавіші цифри, принаймні ті, які нас приємно чи неприємно вразили.

ЗА ПІВРОКУ до правоохоронців звернулося 4600 осіб і за цими зверненнями відкрили більше півтисячі кримінальних проваджень. Прокуратура скасувала лише 6 постанов слідчих, які неправомірно закривали справи. Маємо 65 тяжких злочинів, коли торік за той же час було удвічі більше. Найбільш вагому силу у координатах злочинів називають крадіжки – майже 80 відсотків. Ми собі думаємо, що крадіжки – це від бідності… На 30 відсотків, порівнюючи з минулим роком, зменшилася кількість грабежів та розбоїв і, що особливо важливо, на 26 відсотків стало менше злочинів, пов’язаних зі шахрайством. Здебільшого, підкреслив пан прокурор, шахраї дурять користувачів Інтернету та телефонні хулігани, які виманюють гроші у довірливих. За півроку сталася лише одна крадіжка автомобіля, а торік було 3. Болюча для нас тема – аварії. Маємо 15 ДТП з тілесними ушкодженнями і 3 смерті. Минулого року за це ж півріччя зафіксували 14 аварій і 6 фатальних випадків. Поменшало у нас злочинів, пов’язаних з наркоманією, але зіпсував статистику чоловік, який у Самборі на власній ділянці вирощував 455 кущів коноплі. До речі, той пан уже був раніше судимим за аналогічний злочин, а зараз йому світить 7 років тюрми. А от що насправді дуже турбує правоохоронців, то ріст злочинності серед неповнолітніх.

На тому ж сесійному засіданні виступав і начальник поліції Роман Чекас. У принципі, цифри збігалися, але найцікавіше те, що за півроку поліцейські зафіксували 90 випадків, коли за кермом сиділи випивохи. Ми не знаємо, чи це багато, чи мало, але страшнувато. Запитань до керівників правоохоронних структур у депутатів майже не було.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити