Знаменитий польський композитор похований у Хирові

SambirWZ
237

Знаменитий польський композитор похований у Хирові

Може хтось і знав, тільки для нас це стало своєрідним відкриттям. Виявляється, у Хирові похований знаменитий польський композитор Йозеф Никорович. І нагода згадати його з’явилася через те, що днями до могили митця прибули голова Старосамбірської районної державної адміністрації Петро Назар, перший заступник голови РДА Роман Батючок, Хирівський міський голова Іван Голубець, начальник департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олег Паска, начальник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк, генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич та консул Республіки Польща у Львові Рафал Коцот.

ЗАПАЛИЛИ лампадки, помолилися, а про видатного земляка розповів відомий історик Михайло Кріль – теж наш земляк. Позаяк ми там не були, то замість пана професора мусили звернутися до всезнаючої Вікіпедії. Отож, Юзеф Никорович народився 2 квітня 1827 року в Збоїщах, тепер Шевченківський район Львова, у вірменській родині. Навчався музиці у приватного педагога, потім вступив до львівської консерваторії у клас професора Рудольфа Шварца. Після закінчення продовжує навчання у Відні і там же працює. Останні роки життя Юзефа Никоровича пройшли у Хирові, де викладав спів у Колегії єзуїтів. Помер 6 січня 1890 року в Хирові. Був одружений з Аполонією Копистинською. Син – Ігнатій Никорович був польським драматургом та проїком. Юзеф Никорович – автор творів для фортепіано, мазурок, вальсів. На одну з мелодій Никоровича польський поет Корнель Уєйський написав вірша. Хорал «З димом пожеж» мав широке поширення в Польщі. Згодом хорал став неофіційним гімном січневого повстання, проханням до Бога про ласку та волю для потерпаючого народу. 1893 року польське літературно-художнє товариство в Кракові за заслуги у царині польської культури, випустило срібну пам’ятну медаль на честь Юзефа Никоровича. У Львові від 1895 року була вулиця Юзефа Никоровича, яку у 1946 році перейменували у Професорську.

Серйозний чоловік був, знаменитий, тому й приїхали на його могилу польські дипломати у супроводі наших найвищих чиновників.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити