З Нижанкович до Перемишля поїдемо потягом, якщо знайдемо мільйони

SambirWZ
112

З Нижанкович до Перемишля поїдемо потягом, якщо знайдемо мільйони

У Польському місті Ряшів відбулася зустріч представників української та польської сторін щодо подальшої співпраці, спрямованої на створення нових залізничних сполучень між країнами. 

КУРОРТНА зона Трускавця приваблива для туристів, тому відновлення такого залізничного сполучення було б доцільним. Зручне сполучення із Львівщиною дозволить значно скоротити час доїзду, адже навіть із врахуванням митних процедур подолати відстань між кінцевими станціями можна буде за 3 години.

За результатами зустрічі, підписали протокол намірів щодо розвитку технічних умов для виконання пасажирських перевезень, проведення додаткового аналізу щодо відновлення курсування міжнародного потягу Нижанковичі – Перемишль. Поляки мають намір виділити 40 мільйонів злотих на реконструкцію польської частини залізничної гілки.

Нагадаємо, громадська організація «Linia 102» в Україні та Польщі вже декілька років намагається відновити сполучення між прикордонними Нижанковичами та Перемишлем. За попередніми підрахунками, аби відновити цю ділянку з українського боку кордону, необхідно щонайменше 100 млн. гривень на першочергові роботи, завдяки яким на початках через кордон можна буде запустити рейкові автобуси. Їхня вартість становить ще приблизно 30 млн. гривень.

Ну, що з цього приводу сказати? Будь-які наміри щось змінити – це чудово і, якщо до Трускавця швидко добиратимуться поляки, то нехай би так було, але досвід останніх років показує, що через «вікна» на кордоні наші люди усе частіше втікають працювати у Польщу. От і Нижанковицький закуток матиме ще одну таку зручність.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар