Кого Іван Денькович називає в Самборі «псами» і за кого наступного разу не проголосує Іван Романяк

SambirWZ
270

Кого Іван Денькович називає в Самборі «псами» і за кого наступного разу не проголосує Іван Романяк

Основна інтрига сесії Самбірської міської ради була у тому, чи представить новий (старий) мер Юрій Гамар своїх заступників і членів виконкому. А то усі громади з цим уже упоралися, а центрова зволікає. Юрій Петрович інтригу мовчки відмінив – цього питання у порядку денному не було. Або впливові люди не хочуть йти до праці в ратуші, або мер надто перебірливий… Хоча, нехай ліпше перебирає, аби не вийшло так, як минулого разу, коли заступники, які разом з ним прийшли, потім десь розгубилися. Так само не виходить наразі з виконкомом. Уже більше двох місяців у місті нова влада, а виконком «старий»… Та й Стрілковицька округа, що увійшла в Самбірську ОТГ, уже заслужила на старосту. Всі села мають, а ці – наче сироти… 

ПЕРЕД початком сесії секретар ради Юрій Дмитришин оголосив про створення фракцій – традиційна процедура, потім керівник фінансового відділу Раіса Сас попросила депутатів внести зміни до бюджету, бо перерозподілили те, що не використали, а вже тоді обранці перейшли до обговорення бюджету на 2021 рік. Судячи з усього, кожну цифру обранці «обсмоктали» на бюджетних слуханнях, тому зайвих питань майже не виникало. В ратуші пишаються тим, що бюджет збалансований. Теоретично це виглядає так: скільки запланували залучити в казну – рівно стільки мають витратити. Хоча ми свідомі того, що така ідилія не завжди збувається. Місто само собі повинно заробити 233 мільйони гривень. Це не враховуючи субвенцій з держави. Чи заробить – інше питання, бо зазирати нині у майбутнє, прогнозувати, скільки буде ПДФО, земельного податку, податку з нерухомості і так далі, дуже складно. Тут завтра не знаєш, що буде, а прогнозують на цілий рік… Слухаючи доповідь Раіси Сас, ми вибрали цифри, які видаються нам цікавими. Найбільше витрат бюджету піде на освіту – 199 мільйонів. Саме таку суму отримають 29 установ, апарат відділу освіти та більше тисячі наставників. Маємо на території 4391 учня і 171 клас. Наповнюваність – 25 учнів у класі. Близько двох сотень – це обслуговуючий персонал шкіл. Навантаження на одного вчителя – 10 школяриків. На території колишньої Стрілковицької сільради маємо 315 учнів, наповнюваність у класі – 11 дітей, штатних одиниць – більше 90, з них 57 педагогів. Загалом на території ОТГ утримуємо 10 дошкільних закладів, у яких 1284 дитини, штат – 355 працівників, з них педагогів – 167. У садочку в Стрілковичах – 66 дітей. В Самбірській ДЮСШ маємо майже півтисячі дітей, штат працівників – 36 одиниць, з них 16 тренерів. У позашкільній освіті – 70 гуртків і близько 1900 гуртківців. У школі ужиткового мистецтва 126 вихованців… Будемо вважати, що витрати на освіту – це благородні витрати…

Більше 700 тисяч гривень депутати передбачили на культурно-масові заходи, на соціальний захист заклали 7 мільйонів гривень, у тому числі і на місцеві програми допомоги воїнам УПА, АТО, на поховання малоімущих і так далі. Житлово-комунальне господарство отримає 45 мільйонів на благоустрій та ремонти доріг. Система охорони здоров’я візьме з місцевого бюджету 11 мільйонів – це енергоносії і лише 1 мільйон на ремонти закладів. Тут, до речі, варто сказати, що депутат Надія Шпак з «Голосу» домагалася грошей на ремонт інфекційної лікарні, яка у нас справді уже багато літ у жахливому стані, а там лікують від ковіду. Мер Юрій Гамар спочатку несправедливо назвав виступ депутатки «театром одного актора» і Надії Петрівні довелося спростовувати, що вона не «артистка», потім доскіпувався до неї, скільки літ працює у санітарній службі, але аж тепер побачила захаращену лікарню? Але потім все ж відповів, що після півріччя буде уточнення бюджету і щось, не виключено, піде і на інфекційну. При цьому нагадав, що коли Самбір визначили як центр лікування від ковіду, гроші туди пішли… На спортивні клуби заклали 2,5 мільйона гривень, на громадський бюджет – це коли люди самі визначають, що їм треба, – 580 тисяч. І цікава цифра – 2мільйони 800 тисяч – кошти, якими будуть витягувати об’єкти з податкової застави. Місцеві аналітики визначили дві «адреси» – або гаситимуть заставу, у якій опинилася будівля колишнього університету, або водоканал рятуватимуть, про що, до речі, ми писали минулого разу.

А після того депутати перейшли до земельних питань, за які голосували без обговорень. Лиш одне з них викликало емоції. Зокрема, автобусна станція, знана як «Біля «1000 дрібниць». Депутат міськради Іван Романяк, керівник АТП-14608 – нинішній орендар, оскільки завершився договір оренди, просив продовжити оренду ділянки на 20 років. Зійшлися на 10-ти і за це проголосували практично усі, окрім більшості представників «Голосу». Є міркування, що ця фракція підконтрольна певним політичним колам і саме це дало можливість Івану Деньковичу палко проголосити про те, що їхній «хазяїн» на вулиці Купилевій взагалі не платить за землю і має вже мільйонні борги. Більше того, «Голос», наприклад, хоче ремонтувати інфекційну лікарню, а не голосує за те, аби Іван Романяк сплачував оренду землі під автостанцією… Сам Іван Миколайович теж не стримався і кинув у той самий бік репліку про те, що коли буде йти їхнє питання, він теж не проголосує… До слова, з приводу стосунків тих, хто в місті виграв, і тих, які програли, теж були перепалки. Зокрема, Іван Денькович, не добираючи слів, хоча, не знаємо, чи слово «пси» настільки образливе, звинуватив передвиборчих опонентів у брехні. Мовляв, розпустили чутки, що саме на цій сесії йому мають віддавати в оренду землю під територією ринку на 25 років…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити