Майстер організовувати злочинне угрупування

SambirWZ
213

Майстер організовувати злочинне угрупування

Йдемо далі лісовими стежинами з кримінальним присмаком. Оголосили підозру майстру лісу держпідприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» та п’ятьом жителям Старосамбірщини, які незаконно рубали та продавали дерева.

ГОЛОВНА прокурорка Львівщини Ірина Діденко зазначила, що злочинну групу організував майстер лісу держпідприємства. Він залучив п’ятьох місцевих мешканців: три рубили, інші вивозили… За версією слідства, схема діяла з лютого до березня 2020 року у кварталах майстерської дільниці №2 Сусідовицького лісництва ДП «Старосамбірське лісомисливське господарство». Порубки маскували під законні (рубали у тих кварталах, де раніше були законні порубки), а зруби клеймували, рубали та перевозили деревину лише уночі. За цей час фігурантам вдалось стерти з лиця землі 56 дубів вартістю більше 1,2 млн. грн.

Правоохоронці повідомили членам угруповання про підозру у вчиненні злочинів.  Виконавцям загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 7 років, а організатору – від 7 до 10 років, трирічне позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною працею.  Завдяки спільній роботі прокурорів, слідчих ДБР, оперативників Управління стратегічних розслідувань Львівщини та за активного сприяння активіста Василя Курія, правоохоронцям вдалось затримати злочинну групу, яка займалася розкраданням лісу та збутом краденого лісу, йдеться в офіційному повідомленні.

Як повідомила Львівська мануфактура новин з посиланням на прокуратуру, чоловіки вживали усіх необхідних заходів конспірації. Незаконні порубки маскували під законні… Зруби клеймували, транспортували крадене на спеціально обладнаних маніпуляторами авто. Товар, як правило, збували одразу ж у день порубки. Клієнти самі «виходили» на посадовця-постачальника, який після отримання замовлення надавав усі необхідні вказівки своїм пособникам. Правоохоронці перевіряють причетність інших осіб до цієї незаконної діяльності.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити