Ще одна поважна нарада на нашому віку…

SambirWZ
213

Ще одна поважна нарада на нашому віку…

Тема порятунку лісів на наших теренах дійшла до обласних владних кабінетів. Там відбулася нарада з питань реформування лісової галузі за участі представників відомств, роботодавців та їх асоціацій, незалежного експертного середовища та громадськості. 

НАПРАЦЬОВУВАЛИ комплексні заходи протидії незаконним рубкам. Зокрема, йшла мова про те, щоб органи виконавчої влади працювали як в частині проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, так і в частині ефективних заходів контролю.

Департамент економічної політики Львівської ОДА узагальнить пропозиції до проблематики лісової галузі, які в подальшому будуть передані представникам депутатського корпусу від Львівщини. Обговорили можливі механізми громадського контролю при здійсненні лісогосподарських заходів. Зокрема, наголосили на тому, що місцеві громади повинні бути поінформовані про заплановані лісозаготівельні заходи.

Ми багато разів на своєму журналістському віку описували такі наради з правильними словами, висновками та підсумками, але ліс, судячи з двох попередніх публікацій, тирять безбожно і далі. Але будемо сподіватися, що цього разу обласна влада уже конкретно візьметься за крадіїв та втілить задумані заходи. Мені пригадалося, як колись давно в одному зі сіл один місцевий лісоруб, який, за його словами, багато не краде, але бере лише те, що його діди садили, зізнався, що так завжди було, що з лісу люди жили-виживали. Може й так, якщо діди-прадіди крали небагато, то тепер все це поставлене ледь не на промислову основу. Може й справді колись предки думали, що треба щось дітям залишити… Ні, не думайте, що ми геть дуже категоричні, ліс треба заготовляти, бо на нього є попит, але нехай нарешті все буде у рамках закону.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити