Микола Фрей так прозвітував, що зайвих питань ні у кого не виникало

SambirWZ
178

Микола Фрей так прозвітував, що зайвих питань ні у кого не виникало

У всіх районах області голови адміністрацій звітують перед керівною громадою. На Самбірщину був анонсований приїзд голови Львівської ОДА Олега Синютки, проте прибув його перший заступник Ростислав Замлинський. Щоправда, трішки запізнився, і очільник району Микола Фрей розпочав без нього.

Протягом півгодини розповідав про те,  про що в районі загалом знають, принаймні  ті, які читають “Високий Замок”. Виявляється, наша газета доволі щедро описує все, що діється на теренах Самбірщини і практично ніщо у звіті для нас не було несподіванкою. Пан Фрей згадав силу-силенну соціальних об’єктів, на які витратили багато мільйонів, що прийшли до нас через проекти і мікропроекти. Згадав торічний ремонт доріг, на які пішло багато грошей. Говорив, що в район перереєстровуються інвестори, які працюють на нашій території і платять податки нам. До перемог відніс водифікацію (таке слово ми самі придумали) Рудок. Потішився тим, що зростає кількість малих фермерських господарств, що почали у нас вирощувати полуниці, черешні, цукрові буряки, соняшник і сою, заразом порадів, що інвестори, які раніше масово захаращували наші ґрунти ріпаком, применшили апетити і, порівнюючи з 2014-м, сіють його удвічі менше.  І нарешті, на Самбірщині є ентузіаст, який хоче вирощувати виноград. Маємо на території району 19 промислових підприємств (не знаємо, чи то багато, чи мало), але найуспішнішими Микола Фрей вважає Вістовицьку кераміку, фірму “Білаки” та Воютицький спиртзавод. А ще пригадав митарства з приводу виплат грошей медикам, але і з цією, здавалося б, нездоланною сходинкою, упоралися. Були звіти і з приводу інших сфер нашого життя, але ми про них писали – не будемо тратити ваш час… Запитань до доповідача практично не було, лише один пан запитав, чи розрахувалася влада з медициною, хоча на питання Микола Михайлович відповів ще у доповіді – видно, літній пан недочув. А ще поцікавився, чи будуть гроші на традиційну “Лемківську ватру” у Нагірному. Відповідь позитивна.

Потім слово дали голові райради Віталію Кімаку, який розповів, що є співпраця з колективом РДА та депутатами, що всі проблеми вирішують спільно. Зрештою, це так само не новина – на Самбірщині стабільне владне товариство, авторитет якого підкріплений депутатами обласної ради і народним депутатом Ярославом Дубневичем. З виступу Віталія Володимировича нам сподобалася  фраза: Микола Михайлович, мовляв, пройшов “випробування Снюткою”. Либонь, і такий іспит існує. А от міський голова Юрій Гамар, визнав, що зроблено багато, але цього недостатньо, щоб мешканці сіл почувалися комфортно… А ще сказав, що район втрачає свою силу через те, що у нас так багато об’єднаних громад, проте натякнув, що співпраця між сусідніми владами є. З приводу першої тези мера можемо сказати, що і в Самборі не так вже й комфортно жити, а район справді реформується у об’єднані громади – і це політика децентралізації.

Ростислав Замлинський зазначив, що нинішні добрі справи у районі – це заслуга усіх. У тому, що Самбірщина уже не на останніх сходинках обласного рейтингу,  побачив позитивну динаміку і звернув увагу на те, що цей рейтинг нам псує невисока зарплата і  багато нелегалізованих робочих місць. Порадів від того, що Самбірщина багато виграла від того, що мужньо пішла на децентралізацію.

В залі у той час було багато активних містян, як і мешканців району, і ми сподівалися, що до пана Замлинського будуть запитання, але – жодного. Аж образливо стало, бо до нас не так часто на масові зустрічі прибувають обласні чиновники.

Якщо підвести риску під звітом Микола Фрея, то ми не згідні з міркуваннями деяких слухачів з приводу того, що “як у комуністичні часи” – “одобрямс”, ми більше схиляємося до іншого. І у попередні роки перші особи так само звітували, але їхні виступи базувалися на перерахунку проблем і причин, чому ті проблеми не зняли. Цього разу філософія змінилася, бо насправді було про що казати. Єдине питання: скільки відсотків праці у цьому позитиві є Миколи Фрея? Сам спитався, сам і відповідаю: це член команди вертикалі влади і, треба сказати, доволі працьовитий.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар