Митрополит Святослав Шевчук приїжджає у Старий Самбір з особливою місією, а не просто на зустріч з однокурсником

SambirWZ
59

Митрополит Святослав Шевчук приїжджає у Старий Самбір з особливою місією, а не просто на зустріч з однокурсником

Є події, які творять історію. От і Старосамбірщина має шанс вписати золотими літерами 19 серпня 2019 року. Саме у той день вірні стрічатимуть Главу Української Греко-Католицької Церкви Святослава Шевчука, який «подарує» райцентру незабутнє свято Преображення Господнього.

ВІЗИТ Верховного архиєпископа пов’язаний зі святкуванням 30-ліття виходу Церкви з підпілля. Старосамбірщина має безпосереднє відношення до визначної історії УГКЦ. У селі Спас знаходився осідок єпископства. У Добромильському монастирі отець Андрей Шептицький приймав свячення, відвідував Лаврівський монастир, а у Старому Самборі у 1918 році освячував каплицю Різдва Івана Хрестителя. Святкування у Старому Самборі проводитимуть на єпархіальному рівні. Очікується приїзд делегації з духовними наставниками з Дрогобицького, Самбірського, Мостиського та Турківського районів. Загалом понад 60 священиків, які служитимуть у Літургії, що її очолить Патріарх Святослав. Служба Божа відбудеться на центральній площі Старого Самбора. У місті розробляють заходи з безпеки та належного прийняття близько 10-ти тисяч парафіян. Для довідки: Верховний архиєпископ Святослав Шевчук (народився 5 травня 1970, Стрий) – єпископ Української Греко-Католицької Церкви. З 27 березня 2011 року – Верховний архиєпископ Києво-Галицький, митрополит Київський – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви… Це офіційна інформація міської ради, а від себе хотіли б додати трохи сучасної історії. Так, ми знаємо, що три десятиліття тому гірський район чи не першим в області почав відроджувати прадавню віру, але до честі парафіян, і не тільки честі, а й мудрості, там з самого початку і досі храм у Старому Самборі використовують дві конфесії почергово. Коли в інших містах та селах вирували пристрасті, у маленькому Старому Самборі вистачило мудрості настоятелям отцю Михайлу Николину та отцю Івану Білику не розпалювати ворожнечі… Ми ведемо до того, що і на приїзд митрополита Святослава Шевчука збираються прийти православні парафіяни – це ж бо подія для гірського краю.

А заразом, коли ми на цю тему спілкувалися з греко-католицьким деканом о. Михайлом Николиним, то нагадали йому ж, що він є однокурсником митрополита – колись наш священик ненароком проговорився. І навіть сказали йому, що зустріч у Старому Самборі буде своєрідною збіркою випускників Львівської семінарії, проте, отець Михайло не мислив так примітивно і доповів нам, що у червні митрополит збирав у стінах Альма-матер усіх своїх, бо було акурат 25 років після закінчення. Наша газета не була б такою нашою, якби не допустила собі вільнодумство: маючи такого однокурсника, отець Михайло Николин міг би уже бути десь у митрополичих палатах, але ж ні, залишається з нами…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити