На території колишнього єврейського кладовища уже закладають пам’ятник воїнам УПА

SambirWZ
135

На території колишнього єврейського кладовища уже закладають пам’ятник воїнам УПА

Про ситуацію з облаштуванням території колишнього єврейського кладовища ми розповіли минулого разу, зосередивши увагу на тому, що влада та священики погодили так звану Дорожню карту з початку робіт. Зокрема, мають спорудити пам’ятник героям УПА, які там поховані.

ТЕПЕР уже стала відома і дата перенесення трьох хрестів з цієї території на міське кладовище. Найвірогідніше, у неділю, 21 серпня, в Самбір мають приїхати глави ПЦУ Епіфаній та УГКЦ – Святослав Шевчук, щоб очолити процесію, яка переноситиме хрести на інше місце. А минулого тижня роботи на колишньому єврейському цвинтарі уже розпочали. Туди прийшли представники єврейських громад, управління капітального будівництва міськвиконкому, керуючий справами ратуші Ігор Войтко, священики о. Олександр Швець та о. Богдан Добрянський. Визначили місце, де стоятиме пам’ятник українським патріотам, який повинен бути заввишки 3,5 метри і знаходитиметься на місці імовірного поховання (це коли заходити на старий цвинтар з боку міста, то зліва під самим муром). На такій величезній території пам’ятник, як нам здається, «загубиться» та й фон монумента геть невдалий – необштукатурені стіни. Того ж дня поважні мужі на міському цвинтарі, як сказав Ігор Войтко, попередньо домовилися про нове місце розташування трьох металевих хрестів. Ми з’ясували, що їх встановлять поблизу доріжки біля «газової контори» відразу за огорожею підприємства.

Разом з тим, стало відомо, що представники Самбірської громади підготували листа Главам церков Епіфанію та Святославу Шевчуку з проханням негайно призупинити будь-які роботи, бо проект не погоджений з громадою Самбора і перенесення раніше освячених хрестів може викликати напругу. Ті ж активісти звернулися у поліцію зі скаргою на незаконне будівництво на цій території пам’ятника воїнам УПА. Сказати, що у соціальних мережах ця тема викликала фурор чи емоції, не можемо. І це ще раз переконало нас у тому, що громаді у загальній її масі це якось байдуже. Хоча сталося те, що сталося: єврейські громади таки дотиснули українську сторону і хрести, з приводу яких було стільки суперечок навіть на міжнародному рівні, таки урочисто перенесуть.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити