Не така біда страшна, як її малюють

SambirWZ
222

Не така біда страшна, як її малюють

Навіть в час кризи можна вигравати і втілювати цікаві проєкти, звичайно, якщо цього захотіти

Продовжуємо розповідати про успішні проєкти, які втілили наші земляки своїм та коштом бюджету, і власною участю… Наприклад, на Старосамбірщині пишаються тим, що облаштували територію біля Народного дому в Торчиновичах. 

РАЙРАДА вважає, що розвиток інфраструктури сіл Торчиновичі, Бачина, Торгановичі та Морозовичі – один із напрямків розвитку, який пильнують у сільраді. Облаштування майдану біля закладу культури пішло завдяки участі сільської ради в конкурсі проєктів місцевих ініціатив, що проводить Львівська обласна рада. Загальна вартість – 399,542 тис. грн., де нефінансовий внесок громади села – 7,118 тис. грн., внесок сільської ради – 115,938 тис. грн., кошти спонсора – 76,786 тис. грн., кошти обласного бюджету – 199,700 тис. грн. Все правильно: якщо це заклад культури, то культурно має бути довкола. І це, до слова, ті старання, які залишаться в селі на багато десятиліть. Хотіли б сказати, що війт Торчинович Зеновій Припін прийшов в сільраду на зміну багаторічному метрові місцевого самоврядування Івану Процю. І багато хто думав, що ж зможе утнути на такій посаді звичайний шкільний вчитель? Але вчитель виявився не з простачків і багато чого йому вдалося. Знаю, що люди оцінюють ці старання.

Ще один проєкт Старосамбірщини, про який звітує райрада. В Народному домі Стар’яви завершили капітальний ремонт внутрішніх приміщень. Вартість робіт склала 190 тис. грн., які отримали з обласного бюджету розвитку. Знову ж таки, мусимо сказати, що в цьому закладі культури, який багато літ очолює Михайло Панько, одного разу були на оглядинах. Це ще було до ремонту. Авторитетно можу твердити, що навіть міста чи містечка не мають такого вдало збереженого Народного дому, в якому ще й діє патріотичний музей, що ним опікується Віталій Панько – син господаря. У нас, на жаль, немало директорів закладів культури, перепрошую за слово, просто ходять або не ходять на роботу, але беруть зарплату, хоча у якому стані їхні будівлі – питання вважають надцятим, мовляв, де набрати гроші в такій бідосі? Виявляється, і в час бідосі щось можна знайти з мікропроєктах. Звичайно, якщо захотіти…

Самбірська міська рада розповідає про завершення проєкту громадського бюджету, який зайняв перше місце у конкурсі проєктів громадських ініціатив. Мова йде про 200 тис. грн., які отримала цьогоріч Самбірська гімназія з місцевого бюджету. Відремонтували фасад спортивної зали навчального закладу.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити