Новокалинівські авіатори стануть бригадою і матимуть Бойовий прапор

SambirWZ
231

Новокалинівські авіатори стануть бригадою і матимуть Бойовий прапор

Під час пленарного засідання Верховної Ради народний депутат України Ярослав Дубневич звернувся з депутатським запитом до міністра оборони України, начальника Генерального штабу, Головнокомандувача Збройних Сил України щодо реформування військової частини, яка дислокується у Новому Калинові, у бригаду армійської авіації та вручення Бойового прапора. Взагалі, цікава історія цієї військової частини. Признатися, ми й самі не знали. Тепер вона прозвучала і з парламентської трибуни.

Так ось, військова часина А3913 створена 1 квітня 1944 року в Ніжині Чернігівської області, як військова частина № 22672 ЗС СРСР – 340-авіаційний полк дальньої дії оснащений військово-транспортними літаками Лі-2. 28 жовтня 1944 року літаки полку евакуювали з аеродрому Три Дуби (Чехословаччина) золотий запас уряду Словаччини. У серпні-листопаді 1945 року особовий склад полку брав участь у війні з Японією. З грудня 1957 року розпочато перенавчання особового складу полку на нову авіаційну техніку – вертоліт Мі-4. З кінця 1960 року полк дислокується у Калинові. З 1983 року ескадрильї полку беруть участь у наданні інтернаціональної допомоги народу Демократичної Республіки Афганістан. У січні 1986 року розпочато перенавчання льотного складу на нову авіаційну техніку – вертольоти Мі-26. У квітні 1986 року розпочато переозброєння вертолітної ескадрильї на нову авіаційну техніку – вертольоти Мі-26. 1 березня 1987 року відповідно до штату за № 115/546 340 окремий транспортно-бойовий вертолітний полк переведений на штат, згідно з яким були введені в організаційно-штатну структуру в складі вертолітної ескадрильї вертольоти Мі-26. 28 травня 1986 року перші екіпажі на вертольотах Мі-26 вилетіли на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи. Всього 165 військовослужбовців полку брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. Особовий склад військової частини А3913 здійснював повітряне прикриття під час Євро-2012, бере участь у миротворчих місіях України в Ліберії, Конго, Кот-д’Івуарі, Сьєрра-Леоне. З початку проведення антитерористичної операції на Сході України особовий склад військової частини  (7-й окремий полк армійської авіації) бере активну участь у її проведенні. У червні 2015 року військову частину (полк) планували реформувати у бригаду армійської авіації.

У зв’язку з цим народний депутат просить військових очільників вжити управлінських заходів щодо реформування військової частини А3913 (7-й окремий полк армійської авіації) у бригаду армійської авіації. Це, відповідно, додасть авторитету новокалинівським авіаторам, збільшать штат службовців, а значить, зросте і кількість податків. Крім того, Ярослав Дубуневич просить поклопотати перед Президентом України про вручення Бойового прапора бригаді армійської авіації після її сформування.

 

Роман ПОГОНИЧ

Вас це може зацікавити

Залишити комментар