Об’єднанці обрали собі лідерів

SambirWZ
63

Об’єднанці обрали собі лідерів

Неділя на наших теренах пройшла під знаком виборів у об’єднані громади, зокрема Рудківську та Воютицьку. Ми пильнували за подіями… Зокрема, стало відомо, що у Чайковичах вибори розпочалися із запізненням на годину. І справа не у тому, що то була неділя, коли уся країна кудись там взад чи вперед годину сувала, а у тому, що виникла підозра у кількості бюлетенів.

Добре, що прийняли рішення перерахувати, чи посортувати, принаймні, зняли усі сумніви. Це не є настільки великий гріх, що вплинув би на результат волевиявлення народу. А ще нам доповіли, що на одній із дільниць на Старосамбірщині, яка тим боком приєднується до Воютицької громади, люди ходили голосувати без паспортів – начебто таке рішення прийняла комісія, мовляв, всі одне одного знають, бо скільки там виборців у маленькому селі. Але потім ситуацію виправили і нарід пішов з паспортами. Один із спостерігачів, до якого зателефонували у неділю, був здивований, мовляв, там ніколи з паспортами на дільниці не ходили і все було гаразд, а тепер проблеми. До слова, таку ж ситуацію (без паспортів) спостерігачі виявили і на виборчій дільниці десь на Франківщині, де так само були вибори… Трохи дивно, але вік живи – вік пізнавай закон…

Під час виборів до Рудківської ОТГ у Підгайчиках чи Рудках зникло світло, тому роботу дільниць паралізувало. Дільниці довелося тимчасово зачинити, людей попросили вийти на вулицю, аби якісь бюлетені не опинилися без відома самих виборців десь інакше, але електроенергію згодом відновили.У Погірцях виявили спробу винесення бюлетеня за межі дільниці. У Рудках зафіксували агітацію виборців. Під виглядом соціологічних опитувань перед входом на дільниці, представляючись громадською організацією “Європейське місто”, чоловіки закликали голосувати за «Батьківщину». Щоб переконати людей, показували нібито результати опитування, де лідером є ця політична сила. На зауваження громадських спостерігачів та журналістів не реагували. «Опитують людей, починають переконувати, щоб голосували за «Батьківщину». Проводять це з порушеннями, адже перебувають безпосередньо на дільниці, а не за її межами», – повідомляли спостерігачі.

Станом на понеділковий ранок, переможці перегонів в об’єднаних громадах уже відомі: про депутатів і їхню партійну приналежність розповімо згодом, а наразі скажемо, що головою Воютицької ОТГ обрали Михайла Яремка, який і до того керував у Воютичах. Він набрав 67,7 відсотка голосів. Найближчий переслідувач Іван Дуда – 27,2 відсотка, Михайло Ковалів зі «Свободи» взяв 2,7 відсотка, а самовисуванець Богдан Сенейко – 2,2 відсотка голосів виборців. Головою Рудківської ОТГ став Іван Лозинський, міський голова – 48,8 відсотка. Найближчий його суперник Іван Пиртик з УКРОПу – 18,8 відсотка голосів. А далі – Орися Зварич з «Батьківщини» – 12,6 відсотка, Богдан Кремса з Народного контролю – 10,5, Іван Кольцьо – «Самопоміч» – 4.2, “свободівець” Михайло Романович – 4.0 та Ярослав Матюшко – 1.06 відсотка. Залишається сказати, що переможці на посади голів і в одному, і в другому випадку є представниками команди народного депутата Ярослава Дубневича.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар