Опалювальний сезон – сезон смертей?

SambirWZ
247

Опалювальний сезон – сезон смертей?

Інколи на мирній території кількість так званих побутових жертв у рази перевершує кількість втрат на війні… До численних дорожніх пригод додається і немало ситуацій, коли люди гинуть у власному помешканні від, здавалося б, невинного газу. Розпочинається опалювальний період і фахівці уже можуть прогнозувати й немало неприємних ситуацій від отруєння чадним газом. Ці речі повинні знати усі, аби уникнути лиха. На наших теренах такі випадки були, а тому, щоб застерегти вас, ми  запросили до редакції головного державного інспектора Головного управління держпраці у Львівській області Романа Лопушанського.

-Пане Романе, ми розпочинали з прикрих трафунків. Якщо володієте ситуацією, скільки отруєнь чадним газом ми мали уже з початку року?

-Наша статистика лише за січень-березень нинішнього року зафіксувала дев’ять таких випадків і це доволі багато як на Львівську область. П’ять осіб загинули, інших медики, Богу дякувати, врятували – десять людей, у тому числі і двох неповнолітніх.

-А можете навести бодай якийсь типовий випадок…

-Це трапилося кілька років тому на наших теренах. У житловому будинку мешканця одного зі сіл Самбірщини отруїлося відразу п’ять людей. Причина – господарі самовільно підключили газовий прилад до несправного димохода. Випадки отруєння були торік у Самборі на вулиці Володимира Великого, Коперніка, Богдана Хмельницького, в Чайковичах. Може у моїх подальших словах буде багато технічних термінів, але не можу не сказати: дуже незначна кількість концентрації чадного газу у повітрі приміщення – всього 0,5 відсотка, спричиняє безсвідомий стан і швидку смерть. А при концентрації в 1 відсоток вистачає кількох подихів, щоб настала смерть.

-Ну, давайте перестанемо лякати людей. Що робити?

-Причини смертей чи отруєнь від чадного газу криються у недбалості самих господарів. Перед початком опалювального сезону треба, щоб спеціалізована організація провела перевірку стану димових та вентиляційних каналів. При сучасних технологіях будівництва, маю на увазі пластикові вікна, герметичні двері, квартира чи будинок перетворюються на консервну банку – нема доступу повітря. І до слова, для повного згоряння 1 метра кубічного газу треба 10 кубічних метрів повітря. А уявіть собі, що того повітря у зачиненому приміщенні нема… Тому обов’язково у пластикові вікна треба вставляти провітрювач. Крім того, нові котли спричиняють руйнування димоходів. Обов’язково їх треба гільзувати.

-Де можна знайти фахівців, які проведуть перевірку усього димохідного господарства, і чи несуть вони відповідальність після перевірки за стан цього ж господарства?

-Не сприйміть за рекламу, бо це життя людей, але якщо це справді цікаво, то зазначу, що є фахівці, які несуть відповідальність. Наприклад, в Самборі – ТзОВ “Газ” (Богдан Самардак), ФОП Козаков О.І., в Самбірському районі – ФОП Швець І.П., Старосамбірському районі – ФОП Гомзяк С.М. Після перевірки ці підприємці зобов’язані скласти акт обстеження і несуть усю повноту відповідальності. До слова, під цю тему “підписуються” навіть шахраї, які, видаючи себе за фахівців, перевіряють тягу звичайним запаленим сірником, а не відповідним приладом.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар