Освітянською темою ми тільки паніку поміж людьми здійняли

SambirWZ
208

Освітянською темою ми тільки паніку поміж людьми здійняли

Депутат міськради після ратушної «виховної години» опинилася на лікарняному ліжку

Тема освітянських реформувань в Самборі не сходить з уст. Складається враження, що кожен коментує її не з точки зору того, чи буде зручно дітям, та економічних розрахунків, а з боку прихильності чи неприхильності до влади, яка ці реформування затіяла. Услід за четвертою школою (ситуацію ми в деталях описали попереднього разу), пішов галас і довкола школи-ліцею імені Андрія Струся. Там так само відбулися збори трудового колективу і батьків.

Акурат у той самий час, коли у школі на Шухевича тривали батьківсько-педагогічні слухання, в ратуші затіяли зустріч з директорами шкіл. Керівник школи-ліцею Оксана Цимбрила не пішла, вважаючи, очевидно, що зустріч з батьками є важливішою. Чи то навмисне ратуша скликала директорів, аби зірвати зустріч у школі-ліцеї, не знаємо, але потім пані Оксану викликали “на килим”. Можна здогадуватися, про що йшла мова начальника з підлеглою… Нам стало відомо, що навіть дійшло до з’ясувань: хто у якому виші вчився. Міський голова Юрій Гамар – в “інфізі” – так називали інститут фізкультури, а Оксана Цимбрила – на “ін’язі” – так охрестили факультет іноземних мов. Сторони залишилися при своїх інтересах… Маємо підозру, що конфлікти на освітянській ниві будуть продовжуватися, незважаючи на те, що як батьки учнів четвертої школи, так і школи-ліцею, висловили свій рішучий протест проти нововведень в освіті. Нововведення, як твердить влада, стосуються відміни двозмінки (четверта школа) і відміни ліцею у школі.

До слова, ми вирішили зателефонувати до своїх колег-журналістів у деякі райцентри області і з’ясували, що демографічна ситуація у них така ж, що школи так само не мають достатку дітей, але у них таких реформ ще нема. Якщо навіть і дійдемо до того, що у Самборі буде бракувати старшокласників і деякі одинадцятирічки перейдуть у дев’ятирічки, то навіщо зараз гнати попереду паровоза? Після зборів у четвертій школі, за нашими оперативними даними, до шпиталю з тиском потрапила депутат міськради, працівниця ратуші Світлана Дудко, а перед тим у неї була “виховна година”, яку провів випускник “інфізу”. Всі інші депутати, які підтримували четверту школу у четвертій школі, лікарів не турбували.

Наразі всі ці рухи влади, а заразом і публікації у ЗМІ, поширили серед батьків паніку – забирати дев’ятикласників зі шкіл і пхати у технікуми, чи готувати їх у десятий клас рідних шкіл? Ця паніка якраз і буде сприяти тому, що батьки заберуть синів та дочок, може навіть у Львів чи Дрогобич, бо наші середні навчальні заклади уже перенаситили своїми “творіннями” наші скромні ринки праці… Оце єдине, чого ми досягли своїм бігом попереду паровоза…

Минулого тижня навмисне заїхали до керівника школи-ліцею Оксани Цимбрили і перепитали, що зміниться після того, як у школи-ліцею відберуть ліцей. Не зміниться нічого! Так само усі вчителі залишаться на роботі, бо ж учні залишаться, так само школу треба буде освітлювати і опалювати. Тобто, економії не буде. Ми вирішили запитати, бо й самі не знали, у чому суть ліцею? У тому, що діти здобули право поглиблено вивчати окремі дисципліни і тим самим готувати себе до вступу у виші. Ну, бігме, не знаємо, що у тому є поганого. Якщо далі так піде, то наступною під реформу потрапить сьома школа. Чесно, не знаємо, чому сьома. Може тому, що там директором Тимців?

Журналісти, коли прийшли на зустріч з мером, першим ділом почали питати про освіту… За що нам імпонує Юрій Гамар, то за талант полі-тика і тонкого дипломата, який уміє відповідати гарними словами, але у підсумку відповіді так і не дати. Ми зрозуміли, що він схвально ставиться до усіх реформувань в міській освіті, які розпочали, вважає їх своєчасними і потрібними заради економії грошей на майбутнє, бо з грішми біда. Водночас він натякнув, що знає, звідки “ростуть ноги” і його обурює деяке самочинство директорів, які дозволили собі на школі вивішати “SOS”. Мер вважає, що у відділі освіти є всі фахівці, є у нього профільний заступник, які здатні дати вичерпні відповіді на усі теми оптимізації, обрахунку собівартості учня і перспектив розвитку освіти. Юрій Петрович переконаний, що двозмінного навчання у четвертій школі не має бути, а школа-ліцей несе собою зайві фінансові витрати. Тему освіти у сучасній інтерпретації ратуша вважає такою, на якій дехто наживає собі політичних дивідендів. Ми зрозуміли, що це ті самі попередники, бо в Самборі так уже повелося, що саме попередники у всьому винні… Ми спробували уточнити у мера, чому так довго не призначають начальника відділу освіти. Бо ж Святослав Ухач тільки виконувач обов’язків, а мусить брати на себе стільки негативу і проблем, хоча такий же педагог, як усі. Був би начальником, хоч би знав, за що терпить… Відповідь була дипломатична, мовляв, Святославу Анатолійовичу і тепер ніхто не заважає керувати освітою. А щодо посади майбутнього керівника відділу, то конкурс ще не оголошували і взагалі – то довга процедура.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар