Педагоги першої школи просили у мера житла для колеги-погорільця…

SambirWZ
181

Педагоги першої школи просили у мера житла для колеги-погорільця…

Позаминулого вівторка у Старосамбірській міськраді мала відбутися зустріч владоможців, вчителів Старосамбірської першої школи та педагога Людмили Білич, у якої згоріло помешкання. Мав там бути і наш репортер, принаймні для того, щоб спробувати розставити інформаційні крапки у непростій справі про те, хто має відбудовувати житло… Але у Самборі відбувалася сесія міськради, що обіцяла бути емоційною, оскільки мали обирати заступників для мера Юрія Гамара, і нам довелося пожертвувати зустріччю у Старому Самборі.

Тим не менше, офіційно про неї нам розповів мер Ігор Трухим. Розмова тривала 2.5 години – довше, ніж сесія міськради у Самборі. Розповідали одне одному про проблему, яку залишила пожежа двом сім’ям погорільців, дійшли висновку, що треба допомагати. Ігор Станіславович знову констатував факт, що жодного вільного квадратного метра житла, яке можна було б віддати сім’ї Білич, у Старого Самбора нема. Можуть виділити з бюджету певну суму грошей, скажімо, до 20 тисяч гривень, можуть звернутися до двох лісгоспів і випросити деревини, можуть написати у вищі владні інстанції з тим, аби і вони допомогли жінці, у якої на вихованні син-студент, грішми на відбудову житла. Крім того, пан мер розповів нам, що відразу після пожежі Старосамбірська РДА начебто виділила 10 тисяч гривень допомоги, проте пані Білич, за її словами, їх ще не взяла. Заразом, як прозвучало під час перемовин, вона особисто звертатиметься до депутатів міськради, щоб ті, формуючи бюджет на наступний рік, заклали певну суму грошей на придбання їй житла. Ми уточнили у пана Трухима, про яку суму може йти мова, точніше, скільки треба грошей, щоб у гірському райцентрі щось більш-менш путнє придбати, бо ж не купувати якусь розвалюху чи то у місті, чи то у сусідніх селах, то почули у відповідь, що мова йде про суму орієнтовно до півмільйона гривень. Чесно сказати, сума велика і чи погодяться на неї депутати, спрогнозувати важко. Якщо ми правильно збагнули, ця нарада «знаків запитань» не зняла.

Та найцікавішим для нас стало те, що пані Білич подала до суду на міського голову Ігоря Трухима з приводу того, що він завдав їй моральної шкоди, не виключено, зі сторінок нашої газети, коли офіційно коментував ситуацію, що виникла після пожежі. Признатися, нас це трохи здивувало… Ні, кожна людина, вважаючи, що її образили, може піти до Феміди зі скаргою, шукати своєї правди, але одночасно з цим ходити до того ж таки Трухима і просити-вимагати квадратних метрів, погодьтеся, якось не логічно.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар