Переповнена сміттям Брониця хочеутекти з Дрогобиччини до Дублян?

SambirWZ
200

Переповнена сміттям Брониця хочеутекти з Дрогобиччини до Дублян?

Про децентралізацію на наших теренах якось забулося, хоча так гарно розпочиналося… Чи то процес об’єднання громад призупинився у всій Україні, чи то люди не побачили змін, бо сподівалися на «манну небесну», важко сказати, але про реформування говорять не так часто.

ХОЧА до цієї теми нас повернули мешканці… Брониці Дрогобицького району. З найбільш активними з них зустрічався навіть депутат Львівської обласної ради Олег Домчак. Люди вивчають можливість приєднати свою Броницю до нашої Дублянської об’єднаної громади. Сам Олег Іванович прокоментував нам цю подію приблизно так: уже півроку зустрічається з різними активістами. Думки неоднозначні, але останні події зі сміттєзвалищем їх змушують шукати вихід. Нагадаємо, тамтешній люд повстав проти сміття з Дрогобича, бо звалище перетворюється в екологічну катастрофу. Полігон визнаний «перенасиченим» ще років десять тому, однак, коли у райцентрі стався сміттєвий колапс, суд однаково дозволив звозити туди непотреб. Люди заблокували в’їзд. Ми собі думаємо, що бажання приєднатися до Дублян у броничан продиктоване виключно бажанням позбутися будь-чого дрогобицького, аби не мати клопоту з сміттям. Може є у цьому якась рація, але тоді ті ж екологічні проблеми упадуть на Дубляни?

Олег Домчак додав, що усі навколишні громади чекають, як поведе себе Брониця, і тоді і Бистриця, і Лужок, і Дорожів і, можливо навіть Городище, захочуть об’єднання з Дублянами. Таке згуртування сіл можливе і уже маємо приклад об’єднаної Воютицької громади, до якої увійшла часточка Старосамбірщини. Але навіть якщо захочуть люди зміни межі районів, то важко спрогнозувати, як поведе себе Львівська ОДА, оскільки від’єднання Брониці загрожує Дрогобичу залишитися у смітті. Дрогобиччина не має жодної об’єднаної громади, а відповідно, втрачає ті мільйони, які держава виділяє на підтримку нових громад.

Про “плюси” та “мінуси” децентралізації на Самбірщині – у розмові з головою Самбірської районної ради Віталієм Кімаком, але наступного разу. Пан голова відповів на усі наші “слизькі” запитання.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар