Пернатий риболов

SambirWZ
234

Пернатий риболов

Біжу з онуками Назаром і Романом рибу ловити.У мене на плечах рибальський «літній» ящик, у хлопців – вудилища. Річка Черхавка біля пасовиська. Зовсім близько до нашого Городища. Біля старої верби добре клюють мої улюблені карасі, бички, плотва. Дуже файне місце. Довкруж тиша. Опускаємо на воду поплавки, а кльову нема. Хвилин 20-30 – нічого і раптом чуємо за кущами «Бульк». Я звівся, бачу: на гілці низько над водою сидить голуба рибалочка, а з дзьоба виглядає рибячий хвіст. Давиться птах своєю здобиччю. Нашу рибу їсть! А за якусь хвилю птаха знову каменем у воду і витягає звідти рибину. Ну, щастить же. Посеред річки помічаю галавля – аж голову над плесом підняв. Думаю, наш «клієнт»… Та де там… 

І шпаки бувають рожеві

Липневого ранку побачив у себе на подвір’ї під кущем чорної смородини птаха, схожого до шапка, але на голові у нього був чубок. Стрибає по землі, шукає поживу. Упізнав гостя- шпак рожевий. Він такий же, як його «брати», тільки спина, боки, крила і черево рожеві. Як правило, цей вид стрічається у степових районах України, але примандрував аж у Городище. Буває, що й пернаті «у блуд» залітають…

«Мачуха»

У Созані на Старосамбірщині живе Дмитро Дрозд – орнітолог-аматор.На подвір’ї обладнав вольєр, в якому живе різне дике птаство. В кімнаті-лабораторії утримує канарейок та папуг. Якось Дмитро у саду косив траву і знайшов під деревом мокре жовтороте пташеня – щиглика. «Сироту» приніс додому і посадив у клітку зі щигликом (самкою). «Мачуха» відразу почала годувати підкидька і вигодувала.

Михайло ХАЩІВСЬКИЙ.

Природолюб. с. Городище.

Вас це може зацікавити