Політика – як сміття і сміття – як політика…

SambirWZ
184

У Самборі депутати призупинили ввезення іногороднього непотребу і організували комісію, яка шукатиме на полігоні фінансову справедливість

Політика – як сміття і сміття – як політика…

Алярмовим порядком у п’ятницю збиралася в ратуші так звана сміттєва сесія. Дуже багато депутатів підписалося під тим, аби зустрітися, щоб поговорити про львівське чи інше сміття, яке возять і возять у Самбір. Тема справді стоїть гостро… Коли у Львові була біда з непотребом, приїжджали тамтешні чиновники і переконували нас, що треба підставляти плече, точніше, свої землі. Послухали… Окремі депутати дуже войовниче відстоювали таку потребу. І навіть дозволили прийняти 700 тонн.

ДАЛІзначилися кілька вимог до обласного центру – техніку дайте, допоможіть упорядкувати полігон, а коли всі ці забаганки здолаєте, то можете й далі возити. Львів зобов’язання виконав, возять далі. Скільки возять, як за це платять – то інше питання. Активісти не раз ловили машини з незрозумілими накладними. На незрозумілі накладні невідомо, як йде оплата, ну і так далі… Дехто твердить, що в’їхало у місто уже 14 тисяч тонн і невідомо, чи це правдива цифра, чи значно більша має бути… Тепер ті обранці, які були за ввезення, самі побачили, що у нас може статися колапс, ударили на сполох, ініціюють позачергові сесії… Додало поганого настрою і те, що раптом почав возити своє сміття Дрогобич. Лозунги про те, що Самбір може стати черговими Грибовичами та Броницею, можуть залишитися не лише лозунгами… Сміття набуло політичного забарвлення, бо це та благодатна тема, якою опоненти можуть справедливо товкти міського голову Юрія Гамара. Не дай Господи, але раптом знайдеться якийсь негідник і кине сірничок на зло владі – масштабна пожежа і жахливий сморід забезпечені. Тому так чи інакше, треба було щось робити – навести лад з кількістю сміття, яке приймають, зважувати, пильнувати накладні і розрахунки. От і скликали сесію…

З представників громадськості було кілька осіб з плакатами, написаними з помилками. Скажімо, слово «Ні» у нас пишеться через «і», а не через «є», у слові «сміттєзвалище» треба потрудитися і написати дві букви «т», але це дрібниці. Видно, пікетувальники у нервах писали… До речі, зо п’ять представників громади на таку складну проблему – свідчення байдужості або непоінформованості… Мені більше подобається перше. Одного разу був на події – місцеві мешканці біля птахофабрики зупинили львівську автівку. Зупинили три людини…

Прийняте на сесії рішення було прогнозованим: призупинити з 21 травня ввезення сміття до з’ясування усіх обставин і призначити комісію з числа депутатів, які вивчатимуть стан справ. До числа перевіряльників увійшли Володимир Мурайко, Ярослав Кузьмяк, Андрій Струсь, Володимир Кульчицький-Поливка, Андрій Бубнюк,  Юрій Лешкович, Степан Кузьо, Олег Француз, Василь Бондарець. Перевірятимуть СКП «Об’єднане», яке, згідно з волею депутатів та мера, приймає сміття і має відповідні угоди. Тільки геть незрозуміло, що комісія буде перевіряти? Співставляти накладні з тонажем, уже розгорнутим на полігоні? Не знаю, але так чи інакше, комісія має винести хоч якийсь вердикт. Імовірно, це питання знову постане уже на плановій сесії і, мабуть, будуть торгуватися з львів’янами знову. Хоча торги будуть не такими вражаючими, як перший раз, бо обіцяну Львовом сортувальну лінію нам починають встановлювати.

У принципі, маю відчуття, що сміття з категорії господарської переходить у категорію політичну. І ось чому. Постійно читаю соціальні мережі, але украй нечасто їх використовую, бо трапляється, що анонімники пишуть те, що вважають за потрібне, почасти бздури, і нічого їм за це не є… У одній із груп з’явилося повідомлення про те, які депутати не прийшли на архіважливу сміттєву сесію: «За це рішення проголосувало 20 депутатів. У цій замітці ми хочемо подати усіх депутатів, які не прийшли на сесію, яким байдуже майбутнє Самбора, яким плювати на екологічний стан нашого довкілля, які не відстоюють інтереси громади, які сидять і гріють кишені з львівського сміття». І пішов перелік прізвищ. Визнаю, що сесія складна, що рішення непросте, але якщо у цій ситуації видавати «на гора» прогульників, то треба бути чесним і так само публікувати прізвища рідкісно злісних прогульників попередніх разів, які, як правило, не ходять цілими фракціями, а якщо й ходять – то наче води у рот набирають. Є обранці, які ходять тільки тоді, коли треба проштовхнути певні питання, а як ні – то блокують… Чому вчепився саме до цього списку «прогульників», бо точно знаю, що на позачергову сесію кликали за день до того, коли лікарі-медики мали зустрічі з пацієнтами, коли один з депутатів за сімейними обставинами виїхав у переддень зі Самбора. А свободівці, наприклад, казали, що гуртом прийдуть на сесію виключно тоді, коли у порядку денному буде «Повна заборона ввезення» сміття, а не «Впорядкування (чи тимчасове призупинення)». Вони не голосували на початках за ввезення сміття, не хочуть маратися об нього і тепер тільки тому, що у певних політичних колах тимчасово вигідне або одне, або інше. Ще момент: містом гуляють чутки про те, що на «лівому» потребу хтось гріє руки… Це нагадує приповідку: «Всі знають, що Петро злодій, але не знають, де і що украв». Давайте злапаємо того, хто гріє руки на сміттєвих схемах, «прикріпимо» його до стовпа ганьби, а ще ліпше – посадимо до цюпи. Інакше – всі ці розмови є нічим іншим, як маніпулюванням, у тому числі і політичним… 

А тим часом, рішення про призупинення сміття від усіх, крім самбірян, уже відчули на Самбірщині. До нас телефонували мешканці окремих сіл і обурено твердили, що платять за сміття, а їм сказали, щоб тимчасово тримали його на своєму подвір’ї…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар