Поліцейських, через яких втекли підозрювані, невдовзі судитимуть

SambirWZ
124

Поліцейських, через яких втекли підозрювані, невдовзі судитимуть

Ця подія жовтневої давності буквально приголомшила увесь люд у Самборі – з ізолятора тимчасового тримання втекли три підозрювані. Двох, щоправда, затримали майже відразу, а третій ще трохи побув на волі і потрапив у поле зоре копів аж у столиці. Здається, щасливий кінець – усі хто хотів ковтнути свіжого повітря, знову опинилися за ґратами.

Однак подія набула такого всеукраїнського масштабу, що і в керівництві міськвідділу поліції відбулися зміни, і працівників, які мали наглядати за ізолятором, звільнили. Однак лише звільненням справа не закінчилася, бо проти винуватців відкрили кримінальне провадження. Зрештою, у місцевих обивателів і раніше була підозра, що чкурнути з приміщення з товстими стінами не так просто – навіть якщо тієї пам’ятної ночі періщив сильний дощ.

Поліцейські, яким нині  обласна прокуратура оголосила про підозри, виявляться, вносили неправдиві відомості в офіційну документацію і цим самим сприяли втечі імовірних злочинців. Про це повідомив заступник прокурора Львівської області Олександр Русецький. Новина, зрештою, не першої свіжості, бо ще тоді, як тільки це сталося, керівник правоохоронців Василь Страшівський розповів, що у його обов’язки не входило перевіряти наявність у камері підозрюваних. Він мав лише переглянути документи, що і зробив у неділю вранці, хоча, за його словами, у вихідний шефові поліції не конче треба йти до роботи.

Арештовані особи розібрали цегляну стіну ізолятора тимчасового тримання і втекли… У ході розслідування з’ясувалися цікаві обставини щодо правоохоронців, які працювали в ізоляторі. Вони вносили до офіційних документів неправдиві відомості про те, що утримують під охороною п’ятьох осіб, хоча на той момент деякі з них вже втекли, залишивши на своїх ліжках муляжі. Тобто, фактично не проводилося перевірок. Однак відомості про перевірку вносили, в тому числі і від імені інших працівників поліції”, – сказав Русецький. За його словами, чотирьох працівників Самбірського відділення поліції звільнили з посад, в тому числі начальника ізолятора. За вказівкою прокуратури експлуатацію ізолятора тимчасового тримання призупинили.

Кримінальне провадження скерували до Самбірського суду. Найбільшим часом винесуть рішення.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар