Прогульники сесійної зали

SambirWZ
198

Прогульники сесійної зали

Найбільш дисциплінованою залишається «Воля», а у порошенківців є «алібі» – їхня депутатка була в декреті

Ми повідомляли про те, що сесії Старосамбірської райради тепер транслюють через Інтернет у прямому ефірі. Можна сидіти в хаті і дивитися, як обранці “будують державу” – прогрес! Одначе, у цьому прогресі Мирон Пацай як фахівець з розмаїтих Інтернет-технологій угледів ґандж – йому не сподобався відтворений запис, що потім потрапив у соціальні мережі. Зокрема, не сподобався голосі очільниці району Тетяни Терлецької – якийсь дуже спотворений. Тетяна Іванівна парирувала тим, що у неї гарний голос, а те, що не сподобалося Мирону Дмитровичу, вона списала на слабенький Інтернет у сесійній залі… Ну, Мирон Пацай не був би сам собою, якби не підмітив цієї пікантності, хоча загалом вона дуже мало впливає на сталий соціально-економічний і культурний розвиток гірського району.

І  далі про депутатську діяльність. Мені дуже сподобалося те, що депутатів “затиснули” на тему відвідуваності сесій, засідань комісій. Бо, знаєте, одна справа – бути обраним, а інша – бути чемним у виконанні депутатських обов’язків. Заступник голови райради Микола Мартич виголосив звіт про стан відвідуваності обранців обов’язкових заходів – комісій та сесій. Виявляється, найбільш дисциплінованою у раді є “Воля”, яка відвідала на 95 відсотків усі заходи. 87 відсотків має “Самопоміч”, 83 – Народний контроль, 81- “Свобода”, 78 – Батьківщина, 75 – Українська Республіканська Партія, 72 – Народний Рух. І останню сходинку у цьому рейтингу з показником 67 відсотків отримав Блок Петра Порошенка. Окремі обранці, почувши про таке, заявили, що треба визначати і поважність причин відсутності… Хоча у порошенківців є вагоме “алібі” – хтось з них був у декретній відпустці і натягнув такий ганебний показник. Але ми б не назвали материнство – справою ганебною.

Тепер про відвідуваність засідань комісій. Найчемнішою протягом року була мандатна комісія на чолі з Іваном Волошиним. Всі запрограмовані зустрічі відбулися на всі 100 відсотків, а Іван Миколайович як переможець рейтингу свідомо віддав належне тій обставині, що їх у комісії всього три члени – тому збиратися легко. Комісія гуманітарна та соці-альна мала збиратися 15 разів, але тричі засідання зірвала. Половину з восьми запланованих зустрічей зірвала економічна комісія, а екології і земель – порвалила три комісії з  16 призначених, бюджетна – 2 з 12-ти, а з міжнародних зв’язків – провалила дві з семи. Показники, як нам видається, не найгірші, хоча то був лиш перший рік каденції, коли обранці ще мають горіти бажанням вирішувати людські проблеми. І наостанок про людські проблеми, які вирішують депутати райради. Микола Мартич традиційно доповідав, які рішення як виконуються. Щось списали в історію, щось ще тримають на контролі, проте Мирон Пацай переконаний, що дві треті рішень ніхто не виконує. Мирон Дмитрович таким чином опонував своєму давньому опонентові Миколі Мартичу. Хоча, мабуть, і сам розуміє, що приймати рішення почасти значно простіше, ніж втілювати їх у наше нужденне життя.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар