Прізвище власника пилорами дивовижним чином схоже до прізвища прокурора

SambirWZ
180

Прізвище власника пилорами дивовижним чином схоже до прізвища прокурора

У Львівській ОДА зреагували на запит СБУ і провели розширену нараду зацікавлених посадовців. Тільки б розмова не повисла у повітрі…

МИНУЛОГО разу розповіли вам про те, що уже й СБУ зацікавилася нелегальним розпилюванням лісу. Про це йшла мова на засіданні владоможців в ОДА, а активісти Старосамбірщини написали листа очільникам Львівщини, щоб вкотре привернути увагу до давньої проблеми. Треба віддати належне, реакція не забарилася і губернатор Олег Синютка заявив на розширеній нараді зацікавлених осіб, що за нелегальним розпилюванням лісу на Львівщині можуть стояти найближчі родичі голів РДА, прокурорів та інших посадовців.

Голова Громадської ради при СБУ Галина Янко звернулася до Олега Синютки з проханням активізувати боротьбу проти роботи нелегальних тартаків на території області: «Давайте говорити правду. Зараз переді мною список лісопильних об’єктів. Я за прізвищами бачу, що тут і сини голів РДА, і колишні прокурори, і їхні родичі, і навіть громадські активісти». У відповідь Олег Синютказаявив, що недоторканних серед чиновників нема, і доручив правоохоронцям прискорити перевірку діяльності пилорам… У коментарях журналістам Галина Янко розповіла, що не може наразі оприлюднити список імен власників нелегальних пилорам, оскільки триває перевірка інформації. Водночас вона уточнила, що один із фігурантів списку має прізвище, м’яко кажучи, дуже схоже до прізвища одного з колишніх самбірських прокурорів. Вона назвала прізвище, але ми не ризикуємо, бо “триває перевірка інформації”. Хоча, як мовиться, тінь упала…

Виявляється, безуспішна боротьба ЛОДА проти нелегального розпилювання деревини на Львівщині триває з осені 2017 року. Саме тоді Олег Синютка доручив підлеглим та правоохоронцям перевірити всі пилорами. У своїй доповіді в ЛОДА 4 березня начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнекаповідомив, що на території області функціонує 707 об’єктів лісопилення, з них 503 є активними, а 204 не здійснюють такої діяльності. Із об’єктів, що працюють, 184 мають різноманітні порушення. Терміни усунення порушень давно минули.

Анатолій Дейнека повідомив, що припинити діяльність нелегальних пилорам можливо за сприяння низки державних та приватних структур: Головного управління ДФС у Львівській області, Державної екологічної інспекції, департаменту екології ЛОДА, ДСНС, ПАТ «Львівобленерго», Держгеокадастру, ДАБІ та Державної служби України з питань праці. Саме ці структури надають дозволи та регулюють діяльність пилорам. Головний лісівник Львівщини назвав «проблемними», зокрема, територію Старосамбірщини. У відповідь голова ЛОДА заявив, що відповідати за незаконну діяльність пилорам мають голови РДА і сам Анатолій Дейнека.

«Я сьогодні на нараді з головами РДА казав, що їх та Анатолія Михайловича прокуратура Львівської області має запитати, чому півтора року розказуємо про те, що пилорами працюють без документів. У Старосамбірському районі 114 пилорам пиляють без документів, і ніхто нічого не робить», – сказав Олег Синютка. Жоден з присутніх на нараді посадовців не озвучив плану боротьби з нелегальними пилорамами, констатує Захід-нет. Хоча керівники державних служб у Львівській області під час наради теж намагалися зняти з себе відповідальність. Зокрема, до полеміки вимушено приєднались начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланичта керівник ПАТ «Львівобленерго» Володимир Матвіїшин.

На питання, чому екологічна інспекція не припиняє роботу незаконних лісопильних об’єктів, Микола Маланич пояснив, що повноваження його структури «не передбачають припинення діяльності». Водночас керівник «Львівобленерго» розповів, що попри порушення в роботі пилорам, його відомство не може відключити їх від електроенергії, позаяк вони підключені законно.  «Якби не було що різати, вони б не працювали», – пояснив ситуацію голові ЛОДА Володимир Матвіїшин.

Ми перейнялися атмосферою цього владного дійства, але боїмося, що нич з цього не вийде. Уже з відповідей         галузевих керівників помітно, що вмивають руки… Але на нашій давній пам’яті таких нарад було вдосталь, а ліс і далі тнуть… Хоча, що стосується Старосамбірщини, то новому голові РДА Івану Грисю, зважаючи на розпорядження шефа Олега Синютки, вочевидь, буде непросто. Але Іван Михайлович сам «родом» з лісництва і може дасть раду?

Ми не стали відкладати справу у довгий ящик і за нагоди поцікавилися у Івана Грися, що він з цього приводу думає. Відразу парирував: не треба боротися з пилорамами, бо це нехай невеличке, але підприємство, де люди мають працю, отримують зарплату, платять податки. Але ці підприємства, як і будь-які інші, повинні працювати чесно і легально. Чесний тартак не  має права брати вкрадену деревину… І якщо цього досягнемо, то й дерев у лісах буде більше. Якщо станом на сьогодні, каже Іван Грись, до державного лісгоспу питань небагато, то «Галсільліс» і надалі залишається великим подразником ситуації. І вже стільки років про це говорять на усіх рівнях, однак ситуація не поліпшується і наша Старосамбірщина з незаконним веденням лісового господарства і далі фігурує на розмаїтих обласних нарадах та на шпальтах ЗМІ. Найближчим часом Іван Михайлович скликає нараду зацікавлених сторін і буде мати серйозну розмову з керівниками підприємств, власниками тартаків, екологами, податківцями, бо  терпіти усе це набридло.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар