Підпал редакції: ще так і не змогли знайти відповідь, кому це треба?

SambirWZ
55

Підпал редакції: ще так і не змогли знайти відповідь, кому це треба?

Це був шок, від якого і досі годі оговтатися – хтось підпалив редакцію газети «Голос Самбірщини». І повірте, дуже важко описувати цю подію, розуміючи, у якій складній ситуації опинилися колеги.

Вранці бухгалтер Галина Лазьо прийшла до праці і від того, що побачила, можна було зіслабнути – двері розбиті, а з приміщення валять клуби диму. Викликала рятувальників… Ми теж там були, хоча поліцейські у приміщення не пустили, бо почалися слідчі дії. Але, оцінивши згодом фото кореспондента редакції Петра Перуцького, стало зле. З’ясувалося, що то був навмисний та зухвалий підпал, вигорів один кабінет майже повністю, понівечена оргтехніка та навіть паркет вигорів. Негідники винесли звідти сейф на подвір’я, але так і не змогли відкрити. Якщо це були грабіжники, то невже не могли собі знайти багатшу установу, і що взагалі може бути у сейфі редакції, крім документів? Якщо хотіли щось украсти, то навіщо тоді палити? Нічні візитери, опріч того, пробували влізти і в інші кабінети, в гаражі на подвір’ї, а в бухгалтерії друкарні розбили вікно. Треба сказати, що це не перший випадок, коли хтось збиткується над цим приміщенням. Років два тому зловмисник, якого потім затримали, повибивав двері в кабінетах, викрав фотоапарати, але це був той чоловік, який так само чинив і в інших будівлях. Зрештою, друкарня-редакція так цікаво розташовані, що територія практично не освітлюється, огорожі нема. Як кажуть, рай для хуліганів.

А народ почав шукати причини цинічного нападу на редакцію. Сказати, що це політична помста, не можемо, бо журналісти – загалом народ мирний і комусь особливо боляче не допікає. Коли ми прийшли відразу після пожежі, брати коментарі у редактора Марії Пукій якось не випадало, вона лиш проронила: «Маєш роздержавлення, маєш приватизацію…» З гіркотою сказала, бо справді роздержавленій газеті ніде буде взяти гроші на відновлення приміщення. Але власне про приміщення вартує сказати більше. Новина умить долетіла до Києва і коментар дав голова Спілки журналістів Сергій Томіленко: «Згідно з повідомленням, інформацію про пожежу до НСЖУ надала редактор газети «Голос Самбірщини» Марія Пукій. Редакція газети знаходиться на другому поверсі цілісного комплексу разом із друкарнею. Рік тому районна газета роздержавилася, за рішенням районної ради, редакція має право перебувати у своєму приміщенні, будучи і у приватному статусі (це норма профільного закону). Але… Друкарня пішла на приватизацію. Сесія райради наклала обмеження, що приватизація не має торкатися нежитлових приміщень, у яких знаходиться редакція. Та коли редактор намагалася укласти новий договір на користування приміщеннями, з’ясувалося, що увесь комплекс – включно з редакційними приміщеннями – приватизований». І може якраз з того боку й покотилися чутки про те, що хтось начебто захотів викурити редакцію. Повний абсурд, який логіки не тримається. Роздержавлена редакція має право на ці кабінети і навряд, чи хтось наважиться її звідти переселяти. Триває слідство, на місці події були представники СБУ і дуже хочеться вірити, що паліїв таки упіймають. Не маємо права висувати версій, але виглядає на те, що це звичайний хуліганський вчинок, який наніс дуже серйозні збитки, і справа честі правоохоронців розслідувати справу та покарати винуватців.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити