Ремонт вулиці Коновальця розпочали в суботу

SambirWZ
34

Ремонт вулиці Коновальця розпочали в суботу

Але без політики в Самборі навіть така благородна справа не минає

В суботу нарешті сталося! На вулицю Коновальця в Самборі, яка вважається об’їзною на Старий Самбір, а відтак – стратегічною, виїхала техніка. Тим самим завершилася дворічна боротьба усіх за те, щоб той шлях відремонтували. 

НАШОГО репортера на початок робіт запросив керівник СКП «Об’єднане» Євген Квас, мовляв, ви стільки разів писали, прийдіть, подивіться… Урочистого відкриття початку робіт, перетину стрічки, чи чого такого іншого не було. Хоча приїхали заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, мер Самбора Юрій Гамар, керівник комунгоспу Євген Квас, представник дорожньої фірми «Шляховик-Т». Техніка уже почала їздити, якусь канаву посеред дороги вирили, техніка рівняє поверхню – зрештою, ми не дуже розуміємося у цій технології, хоча душу переповнювала радість – капітально ремонтують! Одним занедбаним шляхом стане менше. Цікавою була реакція людей, які вийшли на оглядини. Більшість раділа, хоча хтось тицяв пальцем у бік ями, де стався прорив води, і яма досі обгороджена, хтось радив, як треба знімати шар за шаром, робити основу, а вже тоді стелити асфальт. Хтось висловлював міркування про те, що треба було спочатку міняти труби газові, каналізаційні, водяні, а вже тоді… Хтось не знав, як доїхати до хати, бо вулицю частково перекрили, хтось хотів початку робіт з іншого боку вулиці – буденні клопоти ремонтних робіт. Один коментар вразив найбільше: о, каже якийсь пан, присівши на тротуарі, привезли журналіста, значить будуть піаритися… Хороша думка! То коли журналіст був на двох блокуваннях вулиці, коли сидів на усному прийомі громадян у мера і годину слухав, як і коли будуть ремонтувати Коновальця, то це не піар, коли нарешті розпочалися роботи, то наша присутність – владний піар. Не знати, на які події газетярам ходити, на які ні…

Заступник голови ЛОДА Юрій Бучко розповів нам, що ремонт вдалося розпочати завдяки 6 мільйонам з області і 3 мільйонам з міського бюджету, хоча на увесь шлях треба всього 20 мільйонів. Увесь – це аж до траси Самбір-Старий Самбір. Решту грошей Юрій Бучко обіцяв шукати і знайти. Ми перепитали у нього, чи має авторитет фірма-виконавець «Шляховик-Т»? Тобто, на скільки відповідально ставиться до обов’язків. Пан чиновник запевнив нас, що все буде гаразд, а авторитет підкріпив тим, що саме це підприємство алярмово взялося до праці на трасі «Стрілки-Мшанець» і виконали необхідні роботи швидко та якісно. Аргумент переконливий! Щоправда, на Коновальця є 120 люків, які треба піднімати, а це створюватиме певні проблеми у темпах робіт, але куди діватися… До речі, у понеділок вічні критики помітили, що з Коновальця зникли майстри. Ми виїхали на трасу. Побачили майстрів, які якраз займалися підняттям люків. Поки їх не піднесуть до певного рівня, стелити асфальт ніхто не буде. Але нагода поговорити у понеділок у скептиків була. Взагалі, Самбір ділиться на дві половини: одні працюють, інші критикують, причому «інші» дуже старанні у своїх «обовязках».

У суботу заступник голови ЛОДА Юрій Бучко розповів нам, які дороги на Самбірщині розпочали ремонтувати з початку серпня. Рудки-Хлопчиці – 2 мільйони гривень, Колбаєвичі-Конюшки-Королівські – 3 мільйони, Рогізне-Бірчиці – 2 мільйони, Садковичі-Чернихів – 1,5 мільйона, Кружики-Нагірне – 4,5 мільйона, Блажів-Черхава – 1 мільйон, Вільшаник-Трояни – 2 мільйони. . Майже за 10 мільйонів гривень облаштовують бруківкою дорогу до Викотівської школи… Треба сказати, об’єм робіт грандіозний.

Можна було б поставити крапку в історії з початком ремонту вулиці Коновальця. Але того ж таки суботнього ранку в соціальних мережах з’явився цікавився пост. Він вартий газетного абзацу бодай би з тієї простої причини, що були переконані: ніхто з опонентів діючої влади не підкопається – в ремонті заслуга нинішніх чиновників… Та ба, будь-яку заслугу опоненти здатні, якщо не обгадити, то перетворити у… свою перемогу. Читайте: «Ми це зробили разом! Після звернення самбірського осередку партії «Голос» оголосили тендер на ремонт вулиці Коновальця (об’їзна) та почали роботи. Не розуміємо ажіотажу довкола цієї події та хвальби влади від деяких журналістів, адже чиновники нарешті почали виконувати делеговані їм повноваження. І лише зрушилися з місця після перекриття дороги та численних звернень. На жаль, самбірську владу щоб змусити працювати, то потрібно вдаватися до радикальних заходів. А були і перекриття дороги, популізм та некомпетентність чиновників ратуші, заяви у поліцію і відкриття кримінальних проваджень проти людей та активістів, які вимагали ремонту». Прочитавши цей пост, я подумав про те, що щось та пропустив і написав коментар: уточніть, чи справді завдяки партії «Голос» почався ремонт вулиці Коновальця? Даремно чекав на відповідь, коментар хтось стер, видно, вважаючи його дуже крамольним чи провокаційним… Акції блокування вул. Коновальця не мали чітко вираженого політичного характеру, хоча, як на те пішло, під час дійств бачили депутатів міськради Зіновія Рівняка (Рух), Юрія Лешковича (Свобода), Романа Павлішака (Самопоміч), але ніхто з них не претендує на партійну перемогу на вулиці Коновальця. А Голос зголосився… Вразило цинізмом одне речення: «Не розуміємо ажіотажу довкола цієї події та хвальби влади від деяких журналістів…» То виходить, влада, яка розпочала ремонт вулиці, що її давно ніхто капітально не лагодив, навіть попередники, не вартує доброго слова, а Голос лише після одного звернення самбірського осередку змусив владу працювати і встиг сам себе похвалити… Якесь самозадоволення типу анонізм…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити