Робимо ставки, панове!

SambirWZ
32

Робимо ставки, панове!

Уже сьогодні можна відчути інтриги мерських перегонів

Минулого тижня територіальні виборчі комісії зареєстрували кандидатів на посади голів об’єднаних громад. Нині не зможемо розповісти про усіх претендентів, нині про Старо-самбірську та Самбірську ОТГ.

ПОКЕРУВАТИ Старосамбірською ОТГ вирішили Віталій Вовчик – юрист Бабинської ОТГ Самбірського району, Степан Куць – колишній директор «Галсільлісу», Ігор Лешкович – підприємець, Руслан Пукшин – воїн АТО, волонтер, підприємець, Тетяна Терлецька – голова районної ради та Ігор Трухим – міський голова Старого Самбора. Ми не применшуємо заслуг будь-кого, навіть не виказуємо своїх симпатій – усіх розмістили в алфавітному порядку, але тут і Вангою не треба бути, аби спрогнозувати, що основна боротьба точитиметься між Тетяною Іванівною та Ігорем Трухимом. Не збираємося проводити якихось територіальних ліній, але маємо підозру, що у мера більше симпатиків у місті, а у голови райради – в довколишніх селах. Чия візьме, час покаже… До слова, у сільських ОТГ уже відчувається ситуація: хто кого переможе – містяни селян, чи навпаки?

В Самборі цікавіше. Тут десять кандидатів на одне керівне крісло, до останнього зберігалася інтрига: чи піде десятим Ярослав Кузьмяк у мери, бо всі казали, що він буде підтримувати діючого мера Юрія Гамара. Пішов… Так ось, десятка сформована таким чином: Микола Василенко, Юрій Гамар, Тарас Копиляк, Ярослав Кузьмяк, Тетяна Лесик, Юрій Лешкович, Любов Мосійчук, Степан Скірин, Тарас Тершовчин, Дмитро Шикітка. Дехто з них уже не вперше пробує свої сили… Ми передбачали, що охочих покерувати в ОТГ буде немало, але раніше нам видавалося, що лінія основного фронту буде проходити між важковаговиками Юрієм Гамаром і Тарасом Копиляком. Діючий мер має свій стабільний електорат, і так завжди було, а от всі інші претенденти, за тією ж логікою, мали б відбирати голоси у Тараса Копиляка. Зараз, як нам видається, ситуація дещо міняється, оскільки в мери йдуть загалом сильні кандидати і, якщо придивитися до їхніх реноме, то дехто може набрати і до півтора-двох тисяч голосів, дехто – триста-п’ятсот. Якщо на вибори прийде до 15 тисяч осіб, то відбиратимуть голоси як в пана Гамара, так і в пана Копиляка, а в підсумку лідером може стати той, хто обжене найближчого переслідувача на якісь півтисячі голосів. Є ще одна обставина: Самбір не зажди керується на виборах тверезим глуздом і того дня можна чекати будь-яких сюрпризів.

Ми почали вивчати списки претендентів на звання депутатів Самбірської ОТГ. Дуже багато свіжих і незаплямлених політикою облич – це тішить, влада має шанс оновити свої «судини», але є прізвища діючих депутатів, які традиційно не ходили на сесії нинішньої міської ради, але знову йдуть, щоб… не ходити?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити