Самбір знову будуть «нагинати» львівським сміттям?

SambirWZ
169

Самбір знову будуть «нагинати» львівським сміттям?

Говорили-балакали… Ми вирішили, що сміттєва тема, яку нам нав’язали зі Львова, відходить у минуле. У всякому випадку, необачно повірили обласним очільникам, які вирішили, що пора достроково розривати угоду з Львівською міськрадою про вивезення сміття.

І ЦЯ тема мала бути у сесійній залі облради позаминулого вівторка. Але сталося несподіване – обранці раптом з’ясували, що міськрада виконує усі домовленості з ЛОДА, а тому цього питання на сесії не буде. Те, що його не буде, нас не надто переймає. Нас болить інше: значить, обласні чиновники і надалі «ґвалтуватимуть» Самбір чи інші міста області з тим, щоб ті «ковтали» чужий непотреб…

Отож, голови депутатських фракцій погодилися не розривати угоду зі Львовом, повідомив журналістам перший заступник голови облради Андрій Білоус, хоча його шеф Олександр Ганущинраніше заявляв, що облрада має намір достроково розірвати угоду з вивезення сміття. Парадокс, але обласні обранці дослухалися до прохання депутатів Львівської міськради, яким вдалось переконати їх, що Львів виконує умови підписаного два роки тому меморандуму про ТПВ.

«Якщо питання не буде розглянуте на сесії 12 березня, то наступна сесія буде уже у квітні, а там розпочнеться останній квартал дії цієї угоди, і логіки розглядати її достроково нема. Ми домовилися, що у подальшому в режимі профільних комісій облради будемо слідкувати за процесом підготовки передачі повноважень і вивезення ТПВ з 1 липня», – заявив пан Білоус.

Тут варто нагадати, що 25 лютого голова Львівської облради Олександр Ганущин заявляв, що під час засідання 12 березня облрада має намір достроково розірвати угоду з вивезення сміття. За словами пана Ганущина, якого підтримав і голова ЛОДА Олег Синютка, до такого кроку їх підштовхнула передвиборча риторика мера Львова Андрія Садового. Однак, 1 березня Садовий знімає свою кандидатуру з президентської гонки на користь Анатолія Гриценка… Ага, виходить, якщо пан Садовий знявся, то сміттям і далі можна захаращувати районні полігони? Значить, політика – це сміття, а сміття – політика? Але заручниками стають такі міста як Самбір. Оригінально, чи не так? Прогнозуємо, що коли обласні обранці не розривають угоди зі Львовом, значить Самбір, зокрема, буде знову насичувати себе сміттям, значить до нас знову будуть їздити люди з департаментів Синютки, аби просити депутатів чи міського голову продовжувати епопею… І це при тому, що сам Львів зі своїм Садовим не просувається у вирішенні своєї проблеми з будівництвом свого сміттєпереробного заводу.

Треба знати, що договір про вивезення та утилізацію ТПВ між мерією Львова та владою області був укладений 1 липня 2017 року на два роки. Згідно з ним, мерія виплачує ЛОДА по 300 млн грн в рік. От нас крихтами з цього панського столу і годують.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар