Смачні сніданки та обіди – як в Німеччині

SambirWZ
171

Смачні сніданки та обіди – як в Німеччині

Минулої п’ятниці у Самбірській СШ №8 було свято. Директор Оксана Юрків презентувала оновлену їдальню. Спочатку, як і годиться, священики Микола Бухній, Тарас Рисей і Віталій Новаківський освятили приміщення. А потім по черзі слово мали міський голова Юрій Гамар, виконуючий обов’язки керівника освіти Святослав Ухач, член виконкому Василь Головчак, голова батьківського комітету Ігор Малецький і навіть представник учнівського самоврядування Мар’яна Баган.

Оксана  Миколаївна розповіла, що у квітні до неї звернувся батько однієї з учениць – Василь Головчак з пропозицією оновити шкільну їдальню. Питання винесли на обговорення батьків, які схвалили наміри пана Головчака. Варто сказати, що цей чоловік уже не вперше опікується допомогою місту, а оновлена їдальня у восьмій школі – це уже друга. Спочатку була гімназія… І цього разу він звернувся з проханням до свого давнього приятеля – керівника Товариства допомоги країнам Східної Європи ім. Святої Марії з німецького міста Райне Йозефа Куберека, щоб той знову допоміг з обладнанням для кухні. Спочатку планували оновити лише кухню, та вирішили відремонтувати і їдальню. Адже в оновленому приміщенні і сніданки будуть смачнішими. Частину грошей виділила міська рада, решту зібрали батьки і спонсори. Та й працювали як батьки,  так і вчителі. Але все позаду і школа має оновлену  кухню та їдальню, куди приємно зайти.

Оксана Юрків подякувала міському голові Юрію Гамару за фінансову підтримку і за сприяння у тому, щоб вантаж, який стояв на кордоні, швидше опинився в Самборі, Святославу Ухачу, який щодня турбувався, аби роботи були проведені належним чином, Ігорю Малецькому, який зумів організувати батьків до доброї справи, педагогам, технічному персоналу, які літні канікули провели у стінах рідної школи. А найбільша дяка, звичайно, Василю Головчаку і його дружині пані Оксані, адже саме завдяки їм школа здобула нове обладнання. То, мабуть, тільки вони знають, скільки митарств треба пройти з митницею, щоб гуманітарна поміч опинилася там, куди німці її скеровували. Василю Степановичу довелося їздити в Київ і просити навіть Богдана Матківського – народного депутата України, щоб посприяв… Сам Василь Головчак вважає свою поміч містові – звітом  як перед громадою, так і перед німецькими партнерами. До слова, вартість нового обладнання – 15 тисяч євро, а якщо брати до уваги, що школі передали ще й 305 пар змінного взуття, то сума значно більша. У цьому ж вантажі в Самбір прийшла поміч іншим освітянським закладам, зокрема, садочкам №5,8,10, 13,14,15, школам – першій, третій, сьомій, школі-ліцею – морозильні камери.

І залишається додати, що німецькі шафи, морозильні камери, столи, плити для приготування їжі гарно вписалися в оновлений інтер’єр. Більше того, дітвора тепер має красивий посуд і столові прибори. Не буду втаємничувати, після урочистості гостей почастували смачним борщем з пиріжками та й іншими стравами, які приготували кухарі на новому обладнанні. Все було, як в Німеччині…

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар