Стареньку матір та двох її дітей чадний газ поклав на лікарняне ліжко

SambirWZ
177

Стареньку матір та двох її дітей чадний газ поклав на лікарняне ліжко

Вже минуло трохи зими з її опалювальним сезоном, але наш край Бог милував від отруєнь чадним газом. Аж тут на тобі…  Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА повідомив про те, що пізно ввечері медики дали знати поліціянтам прикру новину: у одному з помешкань на вулиці Івана Франка в Самборі отруїлись, ймовірно, чадним газом, троє людей. Постраждалих в стані середнього ступеня важкості  поклали на лікарняні ліжка.

У МІСЦЕВІЙ поліції уточнюють, що потерпілими стали 72-річна бабуся, її 50-річна дочка та 49-річний син, які порались вдома, але раптово в усіх почав погіршуватися стан здоров’я. На жаль, ніхто з домочадців не надав цій обставині ваги. На щастя, до помешкання зайшов хтось із сусідів, виявив їх непритомними і ударив на сполох. Фахівці допускають, що отруєння чадним газом могло статися через несправність димоходу пічного опалення.  В будинку є газова колонка, плита, 2 кахельні пічки.

Надзвичайники вкотре нагадують, що порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення – поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. У зв’язку із перепадами атмосферного тиску під час коливання температури повітря порушується тяга в димових і вентиляційних каналах і це негативно впливає на роботу газового і пічного обладнання. Не зайвими будуть кілька порад: у разі використання для опалення газових приладів у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згорання в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згорання потрапляють у приміщення; у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходів щодо запобігання їх обмерзанню та закупорюванню; не можна використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар