Студенти-філологи бойкам бойків показали

SambirWZ
172

Студенти-філологи бойкам бойків показали

Влітку на Старосамбірщині гостювали студенти-фольклористи, бо хотіли зібрати якомога більше автентичного матеріалу про наш край. Бойки, як відомо, народ колоритний, але на їхні традиції наступає цивілізація і може статися так, що деякі звичаї безповоротно підуть в історію. Студенти вирішили, що цей пласт минувшини не можна забути і треба його популяризувати…

КОЛИ влітку ми писали про цю неординарну подію, то було більше скептицизму, ніж усього іншого. Гадали собі так: приїхали, відпочили і поїхали, а що буде далі? Ми ж бо на них надії покладали, бо якщо все зібране зведуть воєдино, то чимось та привабимо туристів… Проте, юні науковці своїх обіцянок не забули і приїхали у Старий Самбір презентувати знахідки. Дійство, яке зібрало багато зацікавлених, назвали просто і влучно: «Фольклорна традиція Бойківщини. Околиці Старого Самбора». Отож, горяни мали змогу побачити себе збоку завдяки кафедрі української фольклористики імені академіка Філарета Колесси «Бойківщина – 2018» (викладачі Андрій Вовчак та Ірина Федун) у співпраці з Львівським товариством «Бойківщина» (Андрій Німець) та Старосамбірською районною радою. У поле зору дослідників потрапили Бачина, Бусовисько, Велика Лінина, Верхній Лужок, Воля, Морозовичі, Спас, Стара Ропа, Стара Сіль, Страшевичі, Тершів, Торчиновичі, записали 59 носіїв фольклорної традиції, а це 49 годин аудіо фіксації, 17 годин відеозаписів. Більше 500 фотографій.

Голова районної ради Тетяна Терлецька, привітавши учасників презентації, зазначила, що Старосамбірська районна рада віддавна сприяє збереженню відомостей про побуту бойків та їхні фольклорні традиції безпосередньо серед мешканців нашої місцевості, що вилилась у публікацію 4-х томів праці «Старосамбірщина», книг «Церкви Старосамбірщини» та «Сакральне мистецтво Старосамбірщини»… А після того бойки оцінили презентацію різновидів свого фольклору, інструментальну музику Старосамбірщини, інше. Що цікаво, деякі пісні учасники експедиції самі ж вивчили, самі ж нам і заспівали. Співпрацю з філологічним факультетом Львівського університету імені Івана Франка продовжать, бо усім все сподобалося.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар