Суд підтвердив законність перебування Самбірської районної ради у… Вощанцях

SambirWZ
159

Суд підтвердив законність перебування Самбірської районної ради у… Вощанцях

Свого часу Самбірська районна рада перереєструвалася у село Вощанці, орендуючи там маленьку кімнатку. Чому вона так вчинила, нам пояснив голова райради Віталій Кімак.

РІЧу тому, що райрада утримується коштом платників податків, які здійснюють свою діяльність на території Самбірського району. Несправедливість була у тому, що наші податки, каже Віталій Володимирович, йшли на розвиток міста, де ми не надаємо жодних послуг. Нам дорікали, мовляв, працівники райради – мешканці міста, але, аналогічно, є немало селян, які працюють у райцентрі і їхні податки йдуть у місто. Зрештою, згідно з законом, податок з доходу фізичних осіб мають сплачувати або за місцем реєстрації, або за місцем здійснення діяльності. Самбірська райрада обрала «здійснення діяльності» і юридичну прописку у Вощанцях. Що стосується будівлі, де засідає керівництво району, то вона знаходиться на балансі фінансово-господарського відділу райради, працівники якого сплачують податки у м. Самбір і платитимуть надалі.

Незважаючи на ці аргументи, міська рада подала до суду районну, зважаючи, що районні чиновники мають платити ПДФО у місто. Феміда протягом року вивчала це питання і нарешті минулого тижня поставила крапку – визнала рацію районні раді, а претензії ратуші до «білого дому» – безпідставними. Тому позов залишила без задоволення.

До речі, нам стало відомо, що, наприклад, обласна клінічна лікарня перереєструвалася у Великий Любіть, а фірма ОККО, яка має заправки в Самборі, – у Сколівський район. У Самбірському районі ведуть перемовини задля того, щоб Винниківська лікарня відновної медицини перереєструвалася у Дубляни, де має своє відділення.

До слова, Мостиська районна рада теж перереєстровується у одне з сіл району.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити