Тепер хату можна продати і без детального плану території

SambirWZ
184

Тепер хату можна продати і без детального плану території

Наші люди вникають у земельне законодавство лише тоді, коли стикнуться з цими проблемами. Треба визнати, земельне законодавство настільки хутро-мудро сплетене, що не часто простий люд дасть собі раду.

ДО 1 КВІТНЯ для того, щоб провести будь-які земельні «дії», треба було перед тим мати затверджений детальний план території. Це затвердження провадить міська рада. План – справа не з дешевих і люди мали викладати свої гроші. Богу дякувати, норму про обов’язковість детальних планів законодавці відмінили…

Отож, з 1 квітня набрала чинності нова норма, якою зняли заборону передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності затвердженого плану зонування або детального плану території. Поява з 1 січня 2015 року такої заборони мала на меті пришвидшити затвердження органами влади необхідної містобудівної документації. Але на практиці  заборона призвела до порушенням прав громадян, які не мали змоги набувати право власності на земельні ділянки, оскільки більшість населених пунктів, особливо у сільській місцевості, у зв’язку з відсутністю детального плану, так і не змогли розробити необхідну містобудівну документацію. Ще раз: конкретний громадянин має право не чекати, коли влада затвердить кимось чи ним оплачений детальний план.

Юрій ЛЕШКОВИЧ.

Голова земельної комісії Самбірської міської ради.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар