У Кабміні нарешті побачили лисі ліси

SambirWZ
55

У Кабміні нарешті побачили лисі ліси

Дочекалися!!! Кабмін ухвалив постанову, яка вносить зміни у низку нормативних актів, що регулюють проведення рубок в українських лісах. Як інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, ці зміни дозволять зберегти ліси Карпат, ліси природно-заповідного фонду, зупинити надмірні санітарні рубки і в цілому покращити практики ведення лісового господарства.

«РІШЕННЯ Уряду радикально обмежує суцільні рубки лісів Карпат, в окремих категоріях лісів їх тепер можна буде проводити лише у лісах штучного походження. До того ж, вводяться сучасні європейські підходи до збереження біорізноманіття. Це дозволить зберігати важливі для флори та фауни дерева, навіть якщо вони підпадають під критерії санітарної рубки. Наразі чинний підхід до управління лісами призводить до того, що вони втрачають біорізноманіття та унікальний скарб – мертву деревину, яка є свідченням здорового лісу», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Отже, нас чекають заборона суцільних санітарних рубок у високогірних, берегозахисних, протиерозійних лісах Карпат природного походження, повна заборона лісовідновних рубок в гірських лісах Карпат, встановлення нових обмежень на проведення рубок у природно-заповідному фонді. До слова, Старосамбірська районна рада приймала свого часу рішення про заборону суцільних рубок, але її не дуже слухали. Тепер заборона має серйозне законодавче підґрунтя.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити