У Трухима був обшук. Знайшли… сміттєвоз

SambirWZ
163

У Трухима був обшук. Знайшли… сміттєвоз

Звістка про те, що у кабінеті міського голови Старого Самбора Ігоря Трухима правоохоронці провадили обшук, умить розлетілася вулицями. Мало хто знав, хто і що там шукав, але до новини люд почав додавати розмаїті пікантності. Тема і далі не сходить з уст, а тому ми вирішили розпитати у Ігоря Станіславовича, чим він заслужив такої уваги  з боку львівських копів?

На початку 2017 року у  комунгоспі була велична подія з участю священиків всіх конфесій, влади та преси.  Ми натішитися не могли тим, як вдало місцева влада придбала автівку-сміттєвоз, бо те, що їздило райцентром та підбирало непотреб, машиною годі було назвати. Тоді ми ще не знали, скільки дурного клопоту впаде на голову керівника громади. Правоохоронці не тільки у Старому Самборі, а й у інших містах сіли на тему купівлі таких машин за кошти обласного природоохоронного фонду. Місто купило машину ГАЗ з новим обладнанням для перевезення сміття за 630 тисяч гривень. Перед тим, як і годиться, була оголошена процедура закупівлі через систему “Прозоро”. І хоч “Прозоро” йде по цілій Україні, однак ніхто не зголосився продати горянам потрібну машину. Але оскільки кошти область виділяла, то віддавати їх просто так, бо ніхто не зголосився продати, не випадало. Тоді міський голова вдруге оголошує тендер і, на щастя, цього разу зголосилися дві фірми. Дешевшою була вартість машини, що її запропонувала ТзОВ “Бюро (центр) науково-технічних та економічних досліджень і послуг” з Києва. Тендер міська влада Старого Самбора оголошувала у межах 700 тисяч. Тобто, у визначену суму  вклалися, ще й “здача” зосталася. Тендерний комітет, який очолює заступник мера Володимир Бущак, ще перед купівлею з’ясовував у всезнаючого Інтернету, якою в середньому є ціна такої автівки на ринку. Дійшли висновку, що запропонована продавцем вартість є цілком прийнятною. Адже, коли б купували нову машину, то заплатили б понад мільйон.

І ось минулого місяця у кабінет пана Трухима постукали правоохоронці, щоб поцікавитися документами на придбання сміттєвоза. Папери вилучили, у тому числі і з комунального підприємства, а найпечальніше, що під арешт забрали машину, яка вивозила сміття. Зараз вона десь у Самборі, а містянам довелося перепросити стару сміттєвозку, яка уже місяць працює за себе і свою новупосестру“. Доки буде мовчання з боку львівських правоохоронців, важко сказати, але машина, яка без вини стала винуватою, не працює на місто. Ми собі думаємо, що оскільки правоохоронна системасілана цю тему, то, видно, щось предявить, хоча Ігор Трухим не вважає себе винним ні у чому, бо все провадив законно. Хочу нагадати землякам, що Ігор Станіславович до того, як прийти до влади, працював керівником казначейства. А це та структура, яка знає, як обходитися з державними грішми. Кого хочеш можна обманути, тільки не Трухима, який на своїй посаді не давав тирити гроші іншим.

Ми не хотіли нічого говорити пану меру, але маємо підозру, чому так сталося. Старий Самбір, не маючи свого полігону, відмовив львівянам приймати їхнє сміття. Приймати, звичайно, можна було б, але нехай би Львів домовлявся не з мером райцентру, який сам возить сміття на чужу територію, а з лідерами сільських громад. Отож, чи не стала відмова від львівського непотребу причиною того, що зараз діється? Хоча, судячи з усього, нічого не діється: забрали документи і посадилиза ґратисміттєзбірну машину. Маємо право на гіпотезу з приводу львівського сміття, оскільки відомим став той факт, що під загрозою звільнення опинився голова Миколаївської РДА лише з тієї причини, що миколаївці заблокували дорогу львівським вантажівкам. У розмаїтих коментарях прозвучало міркування, що коли голова РДА не може переконати мешканців райцентру, значить не має авторитету

А загалом, вся ця історія викликає дивне розуміння того, що мерові (тому або іншому) ліпше взагалі нічого не робити, не купувати, не залучати гроші обласного бюджетуі тоді вночі можна спокійно спати.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар