Хотіла засудити «сімейного тирана»

SambirWZ
115

Хотіла засудити «сімейного тирана»

Пригадуєте, як усі поспіль дерли лаха з того закону, який зобов’язував чоловіків брати у дружин дозвіл на секс… Ми потім перепитували у знайомих, на скільки вони законослухняні і жоден ніякого дозволу не просив. Дотепні коментували інакше: ліпше взагалі не займатися любощами, ніж мати потім проблем…  Фахівці до цієї теми налаштовані серйозно, мовляв, звели поважну справу до банального сексу, а насправді мова про велике – насилля в сім’ях. Нам було цікаво, чим це все закінчилося і от маємо перші звістки.  

УПРОДОВЖ грудня 2018 року – січня 2019 року місцеві суди Львівської області ухвалили 9 рішень, пов’язаних із застосуванням Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Феміда у більшості випадків «йшли на зустріч» заявникам: задовольняли (повністю або частково) їхні заяви про видачу обмежувальних приписів стосовно домашніх кривдників. Одне з таких рішень виніс і Самбірський суд. Заявниця скаржилася на психологічне домашнє насильство з боку колишнього чоловіка, від якого вона потерпає, коли той відвідує дітей. Заявляла, зокрема, про «погрози різного характеру», «постійне вчинення  сварок, які здебільшого відбуваються у присутності дітей». Окрім того,  повідомляла про факт фізичного насильства, яке вилилося у заподіяння їй тілесних ушкоджень, у зв’язку з чим вона зверталася в поліцію.

Суд, враховуючи всі надані заявницею докази, в тому числі диск із відеофайлами, який дослідили, дійшов висновку, що факт вчинення домашнього насильства не доведений. А«скривджена жінка», домагаючись через суд обмежувального припису для колишнього чоловіка (зокрема, у вигляді заборони відвідувати дітей за їхнім місцем проживання), просто намагалася на певний період усунути його від можливості спілкуватися з синами та брати участь у їхньому вихованні.

Взагалі, стосунки у сім’ях – чи ще діючих, чи у тих, які уже «розлізлися», просто дивовижні. Нам розповіли, що жінка з наших країв буде судитися з колишнім чоловіком через ситуацію, яка їй видається неприпустимою. Екс-коханий, який має дозвіл на те, щоб бачитися з дитиною певний час, повернув додому дитя з деяким запізненням. Більше того, у дитини, як помітила мама, холодні ручки та щічки. Просить суд обмежити батькове перебування з дитям… Може жінка і має рацію, бо хтозна, які там поміж ними стосунки, але дико вражає один факт: як дитині відчувати те, що батьки судяться з такої причини.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар