Час подарунків для медицини?

SambirWZ
83

Час подарунків для медицини?

Минулої суботи народний депутат України Ярослав Дубневич знову презентував себе самбірській громаді. У його традиціях: не приїжджати з порожніми руками і цього разу спрезентував 9 автомобілів, які працюватимуть у сільських амбулаторіях. Біля підніжжя «білого дому» священник освятив автівки, а Ярослав Васильович вручив водіям та сільським головам ключі. Треба сказати, що три такі ж машини уже на Самбірщині віддавна. І це у тих селах, де щойно зводять за державний кошт сільські амбулаторії. Востаннє, нагадаємо, сільську медицину нагороджували машинам ще тоді, коли Прем’єром була Юлія Тимошенко.

СОЦІАЛЬНІ мережі, як тільки дізналися, що Ярослав Дубневич приїхав не з порожніми руками, традиційно заговорили про чергову піаракцію нардепа, мовляв, за державний рахунок робить собі ім’я. Зрештою, він і сам не втаємничував, що машини придбані за державною програмою розвитку сільської медицини. А те, що нам дали аж дев’ять машин – ну, це насправді його старання. До слова, того ж таки дня ми мали випадкову зустріч з головним лікарем Самбірської ЦРЛ Богданом Марчуком, який, знаючи про подію від Дубневича, з гіркотою згадав, що його лікарня не має жодної швидкої допомоги. Якщо доводиться когось із хворих транспортувати у Львів, то нема чим…

Побачивши знову «народженого» народного депутата, ми не могли не розпитати у нього, як почувається у сесійній залі з новими людьми. Ярослав Дубневич у нас, можна сказати, тепер ветеран Верховної Ради і за віком, і за досвідом. Відзначив, що молоді люди з нових партій, які «окупували» парламент, горять бажанням працювати і щось міняти, однак у тому горінні уже почали допускати великі помилки. І це Ярослав Васильович списує на те, що «Слуги» просто дуже поспішають… Важливо, аби новий парламент все ж дослухався до аксакалів державотворення… Ми не могли не розпитати, чому наш нардеп не опинився у команді Петра Порошенка – все ж у БПП був раніше. Пояснення було правильним. З одного боку, не хотілося натягувати на себе певний негатив цієї команди, а з другого – увійшов у команду позафракційних «За майбутнє», до якої записалися здебільшого представники Західної України. Ця команда наразі невелика, але є прогноз, що долучатимуться інші. Цікаві міркування: у правлячу нині «Слугу народу» увійшли здебільшого представники інших регіонів, а для того, щоб лобіювати інтереси західняків, власне і створювалася група «За майбутнє».

У попередньому скликанні наш регіон мав певні преференції. Судіть самі: Ярослав Дубневич був на перших ролях у транспортному Комітеті, його брат Богдан – у бюджетному. Як би там не було, але своя сорочка ближча до тіла. Цього разу Богдана Васильовича нема, хоча насправді він є, але буде помічником у молодшого брата. Ярослав Васильович став керівником підкомітету з питань забезпечення медичної реформи та технічного забезпечення лічниць (тепер розумієте значущість подарунка – 9 автівок). У тлумаченнях до цієї ситуації він зазначив, що транспортний Комітет йому став уже нецікавим, а от реформа медицини – це щось цікаве і нове. Зрештою, просто цілина. А що стосується фінансового забезпечення округи, то Ярослав Васильович зазначив, що у бюджетному Комітеті на серйозних позиціях є його сусід – Андрій Лопушанський, який, не виключено, пильнуватиме не тільки свій округ, а й Городоцький. Тим паче, Андрій Ярославович уже не буде в ПАРЄ, тому матиме більше часу на українські справи.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити