Чи матиме клопіт простий селянин, якщо піде у ліс за малиною…

SambirWZ
155

Чи матиме клопіт простий селянин, якщо піде у ліс за малиною…

Дзвінок до редакції «Високого Замку»: «А чи знаєте, що олігархи, які поклали око на громадські ліси, не пускатимуть простих смертних до лісу, щоб знайшли собі якусь ягоду чи грибочок! Якщо знаєте, то чого мовчите?Доки над нами будуть знущатися».Грізний чоловічий голос просив нас негайно навести порядок з лісівниками, які дозволяють собі несотворенні речі. Навіть, мовляв, за Сталіна такого не було…

Ну, чесно, не знаємо, як було за Сталіна, а от те, що обласна рада прийняла певне рішення – факт. Коли люди читали цю інформацію в Інтернеті, то або читати не добре вміли, або читали тільки те, що їм вигідно, і розносять коментарі приблизно так, як це зробив грізний голос.

Обласна влада нагадує, що для заготівлі плодів, ягід, грибів необхідно отримати лісовий квиток. Як повідомляє прес-служба обласної ради, заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльностіналежать до спеціального використання і проводяться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка. Тобто, констатуємо ще раз: мова йде про тих заготівельників дарів лісу, які вважають себе комерсантами у справі переробки. Такі пани мають для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів) звертатися до постійних лісокористувачів (лісгоспів), яким затверджують ліміти у встановленому порядку. Кошти від реалізації квитків поділять пів на пів – лісгоспам та сільрадам. Заступник директора Самбірського лісгоспу Ярослав Півторак, коментуючи рішення обласних очільників, сказав,  що мова не йде про селян, які мандрують у ліс за грибами та ягодами. Їх не стосуються вимоги лісового квитка. Хоча додав, що в інших областях України уже говорять про те, що певні ліміти треба вводити і для простих селян. На Львівщині таких бесід не веде ніхто. Хотілося б нагадати, що ліс для місцевих мешканців – це засіб для виживання: починаючи з ялинок до Різдва та самовільної заготівлі дров і закінчуючи грибами, ягодами, лікарськими травами, полюванням.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар