Чи приїдуть «чужі» голосувальники в день виборів?

SambirWZ
34

Чи приїдуть «чужі» голосувальники в день виборів?

Самбором котяться чутки, які важко перевірити, про те, що на місцевих виборах будуть маніпуляції. Людям цікаво чути на політичних «кухнях» про те, що хтось з кандидатів прописав собі зі Старосамбірщини чи зі Львова на Самбір 300-700-1300 майбутніх виборців. Судячи з кількості та якості претендентів на посаду, скажімо, голови Самбірської ОТГ, різниця між переможцем і його найближчим переслідувачем може бути досить невеликою. Як кажуть, кожне «за» на вагу золота.

І СПРАВДІ, до 10 вересня громадяни України могли змінити свою виборчу адресу, щоб голосувати на місцевих виборах за місцем не реєстрації, а фактичного проживання.

На місцевих виборах неможливо тимчасово обрати інше місце для голосування, як на президентських чи парламентських. Однак громадяни можуть в принципі змінити свою виборчу адресу, вказавши місце фактичного проживання. При цьому надавати документи на підтвердження адреси проживання не потрібно. Раніше Центральна виборча комісія скасувала таку вимогу. Для онлайн-зміни виборчої адреси необхідний лише електронний цифровий підпис та доступ до мережі Інтернет. Після певної процедури заповнення в електронному варіанті громадянин має вказати причини зміни адреси, наприклад, фактичне проживання, та власне адресу, де мешкає. Підтверджувати її не потрібно – Боже мій, як все просто…

Свою заяву необхідно підписати за допомогою того ж цифрового електронного підпису, і вона буде скерована до реєстру виборців. Повідомлення про зміну адреси прийде на електронну пошту.

Усе, про що ми вам щойно розповіли, взяте з офіційних тлумачень. Крім того, компетентні люди кажуть, що перевірити, скільки людей зареєструвалося, вкрай важко. Зрештою, Закон дає право виборцю перереєструватися за місцем, наприклад, фактичного проживання, але це нікого не цікавить. Зрештою, де голосувати – це просто справі моралі, а не політики. І ті ж фахівці казали, що сумлінні люди мають самі та й спостерігачі пильнувати процес голосування.

І насамкінець. Якщо хтось матиме реальні факти зловживань чи маніпуляцій, зголошуйтеся.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити