Чуква стане картопляною «столицею»

SambirWZ
61

Чуква стане картопляною «столицею»

У наш бідацький економічний час трапляються і приємні новини. Цього разу у поле зору всеукраїнських ЗМІ потрапила наша Чуква. Саме там один з найбільших виробників картоплі в Україні «Континентал Фармерз Груп» оголосив про початок будівництва нового картоплесховища в селі.

НОВЕ сучасне картоплесховище розраховане на зберігання 16 тис. тонн врожаю коренеплодів. Картопля в цьому сховищі, за необхідності, зможе зберігатися до 10 місяців. Нове сховище призначене для зберігання картоплі, яку компанія вирощує на полях кластера «Самбір» в безпосередній близькості від потужностей зі зберігання.

На думку аналітиків EastFruit, це є відповіддю картопляного ринку на дефіцит якісної картоплі. Адже в минулому сезоні в Україну ввезли до півмільйона тонн картоплі і то, зверніть увагу, з Росії. Однак, і в сезоні 2020-2021 років імпорт картоплі продовжує залишатися високим, так само як і ціни на неї. «Континентал Фармерз Груп» у 2020 році вирощувала картоплю на площі 1,6 тис. гектарів, а урожай в 2021 році планує збирати з площі 2 тис. га. Виробник збільшить площу відразу на 400 гектарів і зможе зібрати додатково стільки ж картоплі, скільки вміщує нове сховище, тобто від 15 до 18 тис. тонн.

За умови, що середня ціна на картоплю в Україні не знизиться, «Контінетал» зможе заробити на реалізації своєї продукції близько 4 млн. доларів… Наразі закінчилося виготовлення необхідної проєктної документації та почалася установка бетонних конструкцій під металеві опори для сховища. Паралельно відбувається придбання холодильного, вентиляційного та іншого обладнання. Завершити будівництво картоплесховища в Чукві «Континентал» планує до серпня 2021 року, аби новий урожай картоплі закладати вже в нове сховище.

Напрямок картоплярства для «Континентал Фармерз Груп», за словами самої компанії, залишається пріоритетним. Компанія вирощує чіпсову і продовольчу сорти картоплі, а також насіннєву картоплю на власних полях у Львівській та Тернопільській областях.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити