Ще один хаос: то адміністрацій мало не бути, то уже є!

SambirWZ
49

Ще один хаос: то адміністрацій мало не бути, то уже є!

Ви собі навіть не уявляєте, шановне панство, у який історичний час живете! Час децентралізації. Це у нас називається реформою, в якій мало хто знає, що твориться насправді, і чим це все скінчиться. Ліквідували маленькі райони, створивши один великий, зорганізувалися територіальні громади, які обрали собі лідерів, котрі почасти не відають, як діяти… Здається доволі влучну характеристику ситуації дав голова Самбірської районної ради Віталій Кімак:

«РЕФОРМА стала схожа на безпілотник. Однак причини наслідків слід шукати не в громадах чи районах, а насамперед у відсутності концепції у законодавчому хаосі і небажанні державної виконавчої влади взяти на себе ініціативу впровадження.

Я отримую чимало листів від комітетів ВРУ, від міністерств, від департаментів. І в мене таке враження, що крім комітету ВРУ з питань самоврядування і Мінрегіону, більше ніхто не в курсі, що 1 січня де-юре відбулася передача конкретних повноважень з районів в ОТГ. Що за дозвіл ми маємо брати у Міністерства культури, аби розцентралізувати ЦБС? Чому наприкінці минулого року райради мали створити районні центри професійного розвитку педпрацівників, коли 17 вересня вже були внесені певні зміни? І таких прикладів багато. Чому з приводу майнових, кадрових і правових проблем не проведена досі жодна нарада чи навчання з райрадами? Чому методичні посібники і вебінари з’являються після дедлайнів на прийняття рішень? Чому районні підрозділи виконавчої влади, які в стадії ліквідації, не можуть отримати жодної правової допомоги і жодної консультації по своїй вертикалі. Маю питання: це хаос чи щось гірше?»

Ми не будемо розшифровувати міркувань пана Кімака, погодимося з його головним висновком – хаос. І від себе хотіли б додати таке питання: коли все це розпочиналося, було міркування, що райдержадміністрацій не буде взагалі – влада перейде в ОТГ. РДА почали скорочувати свої штати, люди пішли чи на біржу чи кудись у безвість, а тепер, виявляється, адміністрації будуть! Начебто в одному районі, включаючи Старосамбірщину та Турківщину, буде одна – Самбірська РДА. Більше того, минулого тижня голова ЛОДА Максим Козицький затвердив граничну чисельність працівників районних державних адміністрацій семи нових районів у кількості 883 особи. Станом на 2020 рік, в адміністраціях 20 районів працювали 1,6 тис. чиновників, тож це означає, що унаслідок реформи кількість зменшиться майже на половину. Відповідно, зменшиться фінансування на утримання.

Найбільше працівників передбачається у Львівській та Стрийській РДА – 165 та 137 відповідно. У Яворівській РДА гранична кількість чиновників становитиме 110, у Червоноградській – 113, Самбірській – 113, Золочівській – 113. Найменший штат передбачають у Дрогобицькій РДА – 82 працівники. У нас чисто обивательське запитання від заздрості: чим ми гірші від Стрийського району?

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити