Юрію Гамару комфортно жити на малу зарплату, бо більше двох років не споживає м’яса

SambirWZ
143

Юрію Гамару комфортно жити на малу зарплату, бо більше двох років не споживає м’яса

У гарячі “сексуально” переповнені дні минулого тижня міський голова Самбора Юрій Гамар запросив журналістів на прес-конференцію. Ми собі подумали, що задля того, аби розтлумачити людям, що сексу у його кабінеті з його тепер уже екс-заступницею не було. Проте, журналісти уперто мовчали майже до останнього, а вже тоді не витримали і делікатно перепитали.

Схоже, Юрій Петрович мав домашню заготовку і повторив те, що уже раніше розповідав, мовляв, то були хворобливі еротичні уявлення Наталії Зремяк. А ще додав, що її використовують у політичних забавках проти мера. Нагадаємо, заступниця привселюдно звинуватила шефа у сексуальних домаганнях. Того ж скандального дня він звільнив її, оскільки, виходячи з кабінету, жінка уголос сказала якісь погані слова про лідера громади. Якщо підводити риску під інтимними скандалами, а треба підводити, бо з’являються свіжі теми, то сексу як такого не було. Було ні те, ні се – і тему всеукраїнські журналісти збацькали і секс опошлили. Ну, як в сучасному Самборі – нічого до пуття не можуть довести.

Ось так коротко про основну подію прес-конференції, а зараз детальніше – про інші. Тема перевезення вітряків на Старосамбірщину стала такою ж цікавою, як секс. Проблема набула політичного забарвлення, позаяк опоненти мера хотіли використати її на свій лад. Здається, не вийшло, фуртаки проїхали і попри базар, і по об’їзній. Ніякий міст не провалився, ніякий будинок не тріснув. Депутат міськради Володимир Мурайко став ініціатором розмови мера з керівником “Еко-оптіми” Максимом Козицьким. Є попередня домовленість про те, що фірма, ймовірно, своїм коштом відремонтує вулиці Торгову і Валову, а заразом придбає штучне покриття для майданчика на вулиці Шухевича. Наприкінці року Самбір зробив основу, але обласна рада настил у нас відібрала. Якщо пан Козицький усе це виконає, то витратить більше грошей, ніж  обіцяв – 500 тисяч благодійного внеску.

Комунальні питання розпочали з освітлення, точніше, темряви в місті. Мер нагадав, що відмінені нічні тарифи і у визначену суму не вміщаються. Є надія, що реконструкцію вуличного освітлення, яку розпочали за європейський кошт, таки довершать і може щось та зміниться. Перепитали у господаря ратуші, чи тиснуть на нього задля того, аби возити у Самбір сміття. Тиснуть, ствердив він, але наразі впирається. Щодо роботи СКП “Об’єднане”, то, за словами мера, депутати хочуть звіту керівника Михайла Товарницького, а вже тоді буде вирішувати, чи продовжувати з ним контракт. Про свіжі кандидатури на цю посаду мова не йде, хоча раніше людський поголос знайшов наступника – когось із близького політичного оточення Юрія Гамара… Згадав господар ратуші сітілайти на площі Івана Франка: як тільки почали наводити з ними порядок, відразу з’явився власник. Підкреслив, що в місті є немало земельних проблем і тільки зараз почали давати їм раду. Якщо ми правильно збагнули, дають раду, бо відправили у відставку Галину Магац, яка відала земельними питаннями. До речі, пані Галина подала заяву в суд на поновлення її на посаді. Що стосується молоді, то мер як спортсмен хоче облаштувати в місті тренажерні зали під відкритим небом біля так званого молодіжного озера і в парку культури. Вважає, що заняття на свіжому повітрі додають здоров’я. І вкотре згадав наркоманів. Він уже сам знає, де і які квартири торгують дурман-зіллям. А рівень злочинності зріс не лише в Самборі, а й в Україні. Це мало трохи заспокоїти журналістів, хоча не дуже й заспокоїло. На свято останнього дзвоника піде в гімназію, вважаючи, що саме там має бути, бо це той заклад, де діти отримують найліпші знання.

В мерії підготували листи до районної влади і об’єднаних сільських громад з приводу того, що неміські діти відвідують заклади в місті, а тому Самбір повинен брати за це гроші. Не знаємо, що з цього вийде, але такі теми час од часу виникають і закінчуються, як правило, нічим.

Згадали самбірську проблему – медицину з її оптимізацією. Позиція офіційного Самбора не змінилася ні на йоту. Юрій Гамар вважає, що оптимізацію треба проводити розумно, а головний лікар Степан Скірин мусить мати чітку позицію по кожному колективу.

Ми не могли не запитати, як мер реагує на те, що його підлеглий і добрий приятель, начальник водоканалу Іван Маланкевич у суді кидав гроші у служителя Феміди. Не сумнівалися, якою буде відповідь, бо самі ж про це писали, коли розповідали про конфлікт. На той час пан Іван мав вихідний, мер сам підписував документ. Іншими словами, гроші у суддю метав не директор комунального підприємства Іван Маланкевич, а громадянин Іван Маланкевич. Принагідно перепитали у міського голови, чи поліпшився економічний стан підприємства, адже звільняли Степана Кульчицького з водоканалу виключно для того, щоб інший підняв економіку підприємства. Юрій Гамар зізнався, що питання (з підтекстом) зрозумів, але дав нам збагнути, що Степан Ількович наробив стільки боргів, що ще довго доведеться розхльобуватися. За неперевіреними даними, економічний стан не поліпшується.

А наостанок ми перепитали у Юрія Петровича, як йому живеться на одну скромну зарплату. Свого часу депутати не погодилися з тим, щоб мер мав традиційні премії, доплати і надбавки. Тому має нині, якщо не помиляємося, трохи більше 4 тисяч гривень. Відповів, що він зовсім невибагливий, що 2,5 роки взагалі не вживає м’яса і навіть до певної міри вдячний депутатам, що не дали надбавок і премій – менше галасу. Чи не вперше на півтора тижня виїхав відпочити, здається, за кордон, а опоненти хутенько здійняли ґвалт.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар