Як старосамбірські козаки всіх інших пересилили

SambirWZ
38

Як старосамбірські козаки всіх інших пересилили

Старий Самбір став центром проведення ювілейних «Козацьких забав». Міський стадіон приймав аматорів зі Старосамбірщини, Городоччини, Стрийщини, Турківщини, Дрогобиччини, Пустомитівщини, Самбірщини та Яворівщини, Новоміської, Бабинської, Луківської та Великолюбінської громад. Один місцевий пан, який вважав себе міцним чоловіком, коли побачив дужих гостей, то жартома сказав, що зі своєю старую він уже не козак.  

«НАМ надзвичайно приємно повертатись до насиченого спортивного життя після такої затяжної карантинної паузи. Віримо, що вона не завадить командам гідно представити свої громади та райони, змагальний процес буде яскравим та насиченим, а переможуть найкращі та наийсильніші», – наголосив на церемонії відкриття змагань заступник начальника Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Андрій Тур. «У нас є мова, є історія, є традиції і є козацькі забави – те, що передається з покоління в покоління і не втрачає своєї актуальності. Жоден народ не може похвалитися такими своєрідними змаганнями, як є в українців», – зазначила Лілія Вілінська, керівник обласного «Колоса». Учасники змагань випробовували себе у 5 вправах… Справа навіть не у тому, хто переміг, бо ще далеко до стартів переможцями можна було б назвати усіх, хто наважився помірятися силами. Та все ж – лідерство взяли старосамбірські козаки, а голова РДА Петро Назар капітану команди пану Фем’яку пообіцяв щось особливе…

Того ж дня на тому ж стадіоні стрічалися ветерани футболу – це був традиційний турнір з нагоди Дня Незалежності. Торік Добромиль програв Старій солі і цьогоріч хотів взяти реванш. Але у футболі так є, що наміри не завжди збігаються з реальністю, тому Стара сіль, якою опікується Іван Вишатицький, і цього разу здобула Кубок Незалежності серед ветеранів футболу.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити