Директор школи не може вигнати старшокласника, якщо на це нема волі батьків

SambirWZ
222
З початком нового навчального року у деяких громадах, починають рахувати учнів, які йдуть до 10-11 класів. Треба сказати, що старшокласників з кожним роком стає усе менше. Деякі директори шкіл кажуть, що керівники розмаїтих коледжів, потерпаючи від нестачі вступників, вводять батьків в оману, мовляв, дайте нам свою дитину і вона не буде проходити ЗНО. Ведуться… Частина батьків переконана, що нічого чадові ще два роки штани протирати у школі, а потім наймати репетиторів. Отож, ряди старшокласників міліють…

У цій ситуації, і такі симптоми є уже на Самбірщині, владні органи хочуть довести кількість дітей на один клас не менше 25-ти. Зрозуміти можна – оптимізація, економія коштів. Але є й інший бік медалі. Як розповіла нам одна директорка школи, всі охочі продовжити навчання уже зараховані до десятого класу. І навіть якщо до 25-ти бракує, вона все одно не має права прогнати дитину з закладу. Інакше це буде дискримінація. Учень має право довчитися там, де вчився раніше. Батьки мають право залишати дитину там, де вчилася раніше, і їм байдуже, скільки дітей залишилося у класі. Перевід школяра у інший заклад, як правило, супроводжується психологічним стресом і невідомо, як дитина поведе себе в іншому середовищі… І ще. Для того, аби директорка відмовилася від свого старшокласника, спочатку повинна бути заява батьків. Якщо її нема, то школяр залишається, незважаючи на те, які б рішення з приводу оптимізації не приймали органи місцевого самоврядування. І взагалі, продовжує наша співрозмовниця, закон чітко визначає, що в класі має бути не менше 5-ти і не більше 30 учнів.    

Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році. МОН звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти. 

…Ми просто хотіли сказати місцевим владоможцям, що якщо розпочнуться утиски прав дітей, розпочнуться і скандали.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар