Обласні урядники хочуть витягнути з біди наш «Галсільліс». Районна рада згідна

SambirWZ
254

Обласні урядники хочуть витягнути з біди наш «Галсільліс». Районна рада згідна

Саме це ми зрозуміли, коли прочитали повідомлення прес-служби Львівської обласної ради. Занепокоєність викликало те, що з 18 таких же підприємств наше має найгірші показники в області. Старосамбірське єдине, де обласна рада не є одноосібним власником, а ділить це право із районною радою. Окрім низьких економічних показників, низки судових позовів та мільйонних боргів, заблокований рахунок, є проблеми із дозволом на лісовпорядкування. Цифри озвучили під час звіту в.о.керівника Старосамбірського ДЛГП “Галсільліс” Дмитра Єдинака на нараді за участі заступника голови облради Володимира Гірняка, голови екологічної комісії Андрія Білоуса та в.о. гендиректора “Галсільлісу” Володимира Мельника.

Цифри загалом цікаві. Середня зарплата – 2 300 грн. Це справді дуже мало і це не цифра чиїхось статків, це більше схоже на біду. Бо яка нормальна людина утримає сім’ю на такі “сльози”? Грішним ділом скажу, що і вкрасти за таких умов – не гріх (це жарт не для активістів). У Бродівському дочірному підприємстві зарплата, наприклад, 7300 грн. – а там вже точно красти гріх… Рентабельність Старосамбірського “Галсільлісу” – 1, 2 відсотка, а у Яворівському районі – 9, 5. Заступник голови облради Володимир Гірняк вважає, що в таких критичних моментах якраз час належно реагувати. Разом із Старосамбірською райрадою поставили завдання навести лад на підприємстві. Кажуть, що це непросто, але можливо. Уже почали детально розбиратися в судових процесах, де фігурує Старосамбірський “Галсільліс”. Обласна рада розглядає можливість допомоги підприємству із дозволом на лісовпорядкування і під це виділять кошти обласного бюджету. І, певна річ, треба розблокувати рахунки підприємства, бо як без цього  працювати… На даний час триває конкурс на посаду гендиректора “Галсільлісу”, а після того, як визначаться з начальником, будуть провадити такі ж конкурси на дочірніх підприємствах. За словами керівника екологічної комісії ЛОР Андрія Білоуса, найбільше скарг від місцевих громад надходить якраз зі Старосамбірського району, зокрема, через відсутність комунікації між лісниками та мешканцями.

Нагадаємо, Старосамбірське ДЛГП “Галсільліс” – найбільше на Львівщині за площею лісогосподарське підприємство – 23 тис. 134 гектари. Нині тут працює 82 особи. Кредиторська заборгованість підприємства сягає 5,5 млн. грн., 554 тис. грн. – штрафні санкції через протерміновані платежі. Чистий прибуток підприємства у 2016 році склав 108 тис. грн.

Коментуючи для “Високого Замку” ситуацію з підприємством, інший співзасновник – голова райради Тетяна Терлецька, зі сумом констатувала  той факт, що наш “Галсільліс” справді виглядає паскудно – низька ціна реалізованої продукції, низькі зарплати, податкові борги, штрафні санкції… У районі це викликає соціальну напругу – як і нарікання громад на лісівників. Найгірше, підкреслила Тетяна Іванівна, що підприємство не має так званих матеріалів лісовідведень, що загалом не дає йому права займатися лісовою справою… Ймовірно, додала вона, треба буде разом з іншим співзасновником  міняти статут підприємства і вносити правки про те, що керівника лісгоспу слід обирати на конкурсній основі. Співзасновники підприємства домовилися про робочі зустрічі бодай раз у квартал… А закінчила коментар тим, що районна рада не раз приймала звернення до обласного очільника “Галсільлісу” та обласної влади з проханням допомогти навести порядок на підприємстві.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар