«Пошматують» Старосамбірщину?

SambirWZ
181

«Пошматують» Старосамбірщину?

Тема об’єднання громад не втрачає актуальності. Ті, які уже згуртувалися раніше, відчули фінансову вигоду. Зрештою, процес незворотній, щоправда, його стримувала одна цікава обставина.

На наших теренах у сільрад з’явилася ідея об’єднуватися так, аби покраяти межі районів. Воютицька сільрада, скажімо, мала намір йти у “шлюб” з Лютовиськами і Сусідовичами, тобто “анексувати” ці громади Старосамбірського району у Самбірський. Навіть була спроба узаконити волю громад у суді, але поки суди не знали, як з цим бути, а ЦВК не призначала виборів, проблему “розрулили” народні обранці, прийнявши Закон, що дозволяє таким чином краяти райони  – бо куди діватися, це ж бо воля народу. Тому цим громадам залишається чекати нових виборів і об’єднання. Вже ближче до мети, ніж дальше… Що цікаво, якщо станеться так, що ці села об’єднаються і дійде справа до зміни меж районів, а так воно і буде, то відбудуться вибори в об’єднаній громаді – голови, депутатів,  старост. А от обрані від цих сіл Старосамбірщини депутати районної ради і далі будуть їздити на сесії у Старий Самбір до кінця каденції.

Не виключено, що таким же чином Самбірщина украде шматочок Старосамбірщини і в іншому боці. Ймовірно, Торчиновицька та Стрілковицька сільради відновлять перемовини на тему об’єднання. Зарухався і Самбір. Принаймні, з ініціативи окремих депутатів на сайті міськради висить проект рішення про порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання громад. Нехай із запізненням з’явилася така ідея, але ліпше пізно… Нагадаємо, згідно з перспективним планом, Стрілковицька сільрада “приписана” до Самбора, хоча якоїсь активності сільської  громади у бік Самбора наразі не відчуваємо. Тим не менше, деякі політики вважають, що, приєднавши до себе Стрілковичі, будуть переобирати і мера, і міських депутатів.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар