Майданчик «просвистіли»?

SambirWZ
255

Майданчик «просвистіли»?

Інтелігентність “Високого Замку” не дозволяє написати те нецензурне дієслово, яке найбільше пасувало б у заголовок, бо до тієї ситуації, що склалася, іншого не придумати

Ще у вівторок, коли засідала сесія Самбірської міської ради з бажанням вдовольнити інтереси медиків, йшла мова і про майданчик на вулиці Шухевича. Майданчик мав бути зі штучним покриттям і слугувати дітям багатоповерхового мікрорайону “криницею” здоров’я. Про нього писали і говорили, різні наближені до влади брали на себе мужність розпочати будову і щось таки розпочали. Потім з’ясувалося, що під майданчиком проходить труба теплокомуненерго, але й цю проблему якось здолали. На минулому сесійному засіданні, незважаючи на певний спротив деяких депутатів, все ж заклали гроші – 370 тисяч на основу майданчика. Бо, якщо не закласти, то обласна рада, яка співфінансує проект, забере свої півмільйона. Міський голова Юрій Гамар наполягав на тому, що такий об’єкт для міста потрібний. І ми з ним згідні, хоча нашої думки ніхто не питав… Це було у вівторок. А у середу ввечері нарід дізнався, що з Самбора обласна бюджетна комісія знімає свої півмільйона і буде перерозподіляти на якийсь інший район.

Офіційно повідомлення прозвучало так: “Бюджетна комісія перерозподілила 500 тисяч грн з обласної програми “Спортивний майданчик”. Після звіту управління фізичної культури і спорту ЛОДА щодо виконання обласних програм за підсумками 9 місяців на засіданні бюджетної комісії вирішили зняти 500 тис. грн., передбачених м.Самбору для встановлення спортивного майданчика зі штучним покриттям в межах обласної програми. Як зазначив начальник департаменту Юрій Майборода, досі не проведено робіт щодо облаштування основи під майданчик. Незадовільно спрацювала Самбірська міська рада через непорозуміння із депутатським корпусом, і тому роботи на об’єкті не виконуються. Члени бюджетної комісії були здивовані непрофесійними діями керівництва мерії та депутатів, які через власні амбіції та конфлікти позбавили молодь шансу отримати сучасне спортивне поле.

Як наголосив голова бюджетної комісії Олег Домчак, представники обласної ради та облдержадміністрації виїжджали для інспектування робіт з облаштування спортмайданчиків. Значні зауваження були до Борислава, Трускавця, Миколаєва та Дрогобича, і лише Самбір не впорався з поставленим завданням.”

Наступного дня ми зателефонували Олегу Домчаку, жадаючи отримати детальніших коментарів. Олег Іванович – наш, самбірський, і справді дуже багато питань лобіює для свого регіону, тому така “зміна настрою” нас трохи здивувала. Олег Іванович зазначив, що де б він не жив, але існують однакові правила для усіх. Якщо станом на другу половину жовтня  рідний Самбір не зумів упоратися з основою для майданчика, то що і куди стелити? Якщо б обласна комісія не зреагувала на такий безлад, то, каже пан Домчак, хтось вправі був би звинувачувати його чи то у корупції, чи то у бездумному витрачанні грошей, чи потуранні будь-кому. Місто, продовжує далі коментувати ситуацію, навіть не спромоглося сповна виготовити необхідну документацію, уже не кажучи про якісь реально виконані роботи. Члени комісії, голосуючи за те, щоб відібрати у Самбора півмільйона, казали Олегу Івановичу, мовляв, не ображайтеся, це ваше рідне місто, але… Сам Олег Іванович під час голосування утримався. А ще додав, що такий же майданчик і  без бюджетних грошей споруджує разом з ентузіастами у його батьківських Дублянах і якось дає собі раду, а ціле місто провалило серйозне питання, яке працювало б  на перспективу, на молодь, на здоров’я. Ну, що тут скажеш, Олег Іванович, на жаль, має рацію.  Щоправда, ми не зовсім згідні з висловлюваннями обласного чиновника від спорту Юрія Майбороди, який звинувачує у тому, що сталося, і депутатів. Депутати – важливі політичні фігури, але над ними є господар міста, який має бачити значно більше і дальше, ніж депутати. Ратуша опинилася без секретаря ради, гуманітарного заступника і керуючого справами. Якби в такій ситуації мер мав ще три голови на плечах, ще кілька пар ніг та рук, однаково не встигнув би скрізь. І говорити нині про те, що якась місцева фірма ледь не в ролі мецената бралася за цю справу, а потім кинула, то не пасує. Не пасує перекладати з однієї голови на іншу, бо в місті має бути одна голова. І не для політичних інтриг…

Коли стало відомо, що обласна бюджетна комісія прийняла саме таке рішення, в Самборі зачухали потилицю, бо ще день перед тим, підприємець був готовий нагально взятися до облаштування основи майданчика з тим, щоб гроші не пропали. Може встигнуть до того часу, як півмільйона остаточно відберуть?

У коментарі для “Високого Замку” депутат Роман Барна зазначив, що ще влітку говорив владоможцям про елементарні речі при спорудженні майданчика. Потрібно затвердити на сесії землевпорядні документи і отримати дозвіл на початок будівництва. Але ці слова – наче горохом об ратушу. І тому маємо закономірний результат. Мені шкода, підкреслив Роман Павлович, що в мерії депутатів не чують. Може хоч наступного року розум проб’є?.. Подейкують, через ситуацію з майданчиком кількох посадовців Юрій Гамар “нагородив” доганами, а на місці майбутнього майданчика спішно і на повну потужність працюють представники фірми Андрія Мандзяка.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар