Парадокс часу: найщедріше бюджет наповнюють не підприємці, а бюджетники

SambirWZ
430
Трохи цифр. Мова на сесії Самбірської міської ради йшла про виконання торічного бюджету. Керівниця фінансового відомства Раіса САС зупинилася на основних показниках надходжень, а ми обрали те, що видалося найцікавішим.

ОСНОВНА стаття наповнення бюджету – це податок з доходів фізичних осіб. Тобто, відрахування з наших же зарплат. У 2020-му в казну надійшло 110 мільйонів гривень. Це загалом багато, але це лише 92 відсотки з того, що планували, хоча, порівнюючи з 2019-м – майже на 5 мільйонів більше. У владі вважають, що основна причина нестачі у карантинах, які заважали повноцінно працювати. Підприємці зменшили надходження до бюджету міста майже на мільйон гривень. Найбільшим платником податків у місті й надалі залишається колектив залізниці – честь і хвала. А далі серед бюджетоутворюючих структур пані Сас назвала бюджетні організації – відділ освіти з його педагогами та лікарню, які віддали назад у казну по 6 мільйонів гривень. Парадокс, як на мене, у тому, що не промислові підприємства наповнюють по вінця бюджет, а самі ж бюджетники, яким нараховують і з яких вираховують. Це чемні структури з великою кількістю людей, яким в принципі не випадає щось приховувати… Земельний податок у нас провальний. Виконаний трішки більше, ніж на половину від того, що планували. Доповідачка сказала, що і на це є певні об’єктивні причини, хоча у місті складається практика, що підприємці не рвуться платити земельний податок. Крім того, в місті діє таке собі зонування – це коли об’єкти подалі від центру оплачують менше, ніж центрові. Ще й ставки на землю зменшилися. З одного боку – добре, бо підприємці менше платять і залишається хоч якийсь кошт на розвиток чи зарплату своїм працівникам. З другого – казна недоотримує надходжень. Цікаво, що зменшилися надходження від акцизу на алкогольні та тютюнові вироби. Раіса Сас вважає, що винен карантин, бо люди менше купували цей товар. В принципі міська казна з тих чи інших причин торік недобрала майже 28 мільйонів гривень.

А нас трішки засмутив той факт, що звіт про торічний бюджет не викликав у слухачів-депутатів жодних емоцій. Ми розуміємо, що той бюджет приймали колишні, але не може бути так, щоб ніхто з 26-ти не задав ніякого запитання. Або все зрозуміло і проблем нема, або нічого не зрозуміло і ліпше просидіти з розумним обличчям.

Роман ІВАНЧУК.

Фото glavcom.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар