А штраф у 18 тисяч гривень над поляком однаково висить…

SambirWZ
287

А штраф у 18 тисяч гривень над поляком однаково висить…

Зустріч отця Івана Гальо з головою ЛОДА та головним митником області з приводу нерозмитнених машин, що поїхали у зону АТО, відбулася. Тільки радості небагато…

У одному з попередніх спецвипусків ми розповідали про те, що волонтери з Хирова потрапили у таку собі законодавчу халепу. Більше року тому, коли східний фронт потребував автівок, а Міноборони не могло забезпечити бійців усім необхідним, наші хлопці взялися за нову для себе справу волонтерства. Попросили доброго приятеля – громадянина Польщі, перевезти в Україну нерозмитнену машину. Це уже потім всі інші йшли тією ж схемою і нам здавалося, що це добре, що діємо правильно. Бо ж хто у той час вичитував якісь закони – війна в Україні і все інше повинне підпорядковуватися лише законам оборони держави. Та ба, минув час, і поляк, який відтранспортував нам машину, потрапив у халепу. Митники, коли той хотів перетнути кордон, грізно попередили, мовляв, плати штраф і повертай у Європу ту машину, якою рік тому в’їжджав. Поляк, звісно ж, ударив на сполох, потурбував наших волонтерів і вже за справу – як вирішити чужу і свою проблему, взялися старосамбірські. Збирали розмаїті документи, довідки про те, що машина працює на сході, оббивали пороги чиновників і писали листи, але все марно.

І ось з’явилася нагода особисто поспілкуватися з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою, коли той приїхав на передвиборчу зустріч у Хирів. Отець-капелан Іван Гальо у деталях розповів голові області про пастку, яку влаштувала рідна держава своїм помічникам. Губернатор все це уважно вислухав, обіцяв зателефонувати після зустрічі головному митнику області. Так і зробив. Намітили зустріч – акурат у вівторок після виборів. Отець Іван обіцяв нам зателефонувати, щоб продовжити тему, бо у таку ж халепу потраплять і інші волонтери, які завозили автівки в Україну. Той вівторок минув, а священик не зателефонував. Ми відразу спрогнозували результат його зустрічі у Львові – якби було щось втішне, то звістку ми б отримали відразу. Тільки минулого тижня отець Іван зателефонував і вже за тембром голосу ми збагнули, що перемовини закінчилися нічим. Священика приємно вразило, що на визначену годину його вже чекав у кабінеті Олега Синютки головний митник Львівщини. Говорили довго, але все зводилося до того, що такий закон… Треба, мовляв, напрягти народних депутатів з Львівщини, аби ті ініціювали відповідні зміни до закону. Пробували разом шукати якісь стежини у законодавстві, аби обійти проблеми зі штрафом полякові у розмірі 18 тисяч гривень, але не знайшли. Тому у звіті для «Високого Замку» від отця Івана нічого втішного ми не почули, проблема залишилася проблемою. Проте священик радий бодай від того, що про неї заговорили на верхах. Залишається і нам тішитися тим, що може хтось почухає владну потилицю.

Отець Іван у розмові з нами торкнувся і іншої теми. Як нам здалося, не менш актуальної. Сам він був разом з людьми і на Майдані, і в зоні АТО як капелан. Отож, ненароком обмовився про те, що воякам на сході, у госпіталях  дуже не вистачає капеланів. А ми собі подумали, що з наших теренів не так вже й багато священиків поїхало на схід. Знаємо про отця Івана Гальо, отця Ярослава Фабіровського з Нового Калинова, а днями почули, що у зоні АТО перебуває і священик зі Самбора о.Микола Бухній.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар