780-річний Самбір бавився 4 дні. Найбільш яскраві моменти…

SambirWZ
766
Урочистості розпочали з залу органної та камерної музики. Зібралася еліта Самбора, мер Юрій ГАМАР привітав товариство з ювілеєм міста, похвалив самбірян, які своєю працею примножують багатства Самбора, бережуть та творять його красу.

Ведуча заходу Наталія ГОЛЯК зі сцени розповіла про те, чим є Самбір для кожного з нас, згадала найважливіші моменти історії міста. Лунали звуки симфонічного оркестру (диригент Генріх МЕЛЬНАРОВИЧ). Серед поважних гостей – заступник голови Львівської ОДА Юрій БУЧКО, голова Самбірської РДА Іван ІЛЬЧИШИН, його заступник Віктор ТУРИК, депутат обласної ради Юрій ДОСКІЧ, депутати та члени виконкому Самбірської міської ради… Немало знаних містян удостоїлося права з нагоди дня народження міста отримали грамоти. 

Кожен з чотирьох днів мав свої принади і кожен з нас міг знайти свято для себе. Художник-графік Сергій ЛЕМ’ЯКІН, наприклад, на площі Ринок презентував персональну виставку своїх фотокартин під назвою «Історія древнього міста». Це – авторське бачення Самбора, його вулиць та пам’яток архітектури. Тут не лише сучасне місто. Автор зібрав світлини різних років. Розглядаючи їх, можна побачити, яких змін зазнав Самбір протягом років.

Міський голова Юрій Гамар привітав Сергія Лем’якіна із важливою подією. А ще подякував за можливість по-іншому побачити Самбір, адже роботи художника показують місто під незвичним кутом, тут є певні акценти, які не кожен помічає у повсякденні. 

У місті влаштували ярмарок народних умільців. Товари ручної роботи, твори мистецтва та продукти власного виробництва на будь-який смак. Міський голова Юрій Гамар зазначив, що люди, які власними руками створюють красу, є особливими. У кожному виробі є частинка душі того, хто його створив. Мер вручив подяки усім учасникам ярмарку та працівникам Самбірського центру позашкільної освіти, які проводили майстер-класи для усіх бажаючих. Плетіння із соломки, бісеру, виготовлення різноманітних сувенірів. 

Не лише художники, а й фотографи надихаються красою Самбора, його старовинних вулиць. Рік з пандемією та карантином мав негативні наслідки, та є і позитив. Адже інтерес до творчості, і живопису та фотографії, зокрема, збільшився. День міста – чудова нагода для митців показати свої роботи. Фотограф Микола КОЗЛОВ презентував свої фотокартини у залі міської бібліотеки. 

Ювілею міста присвятив виставку картин «Мелодія акварелі» архітектор за фахом, але художник за покликанням Роман КОПЧАК. Він зобразив чудові будівлі, вулиці та архітектурні пам’ятки древнього поселення, яке дістало назву Самбір. Експозиція акварелей відкрита в історико-етнографічному музеї «Бойківщина». 

Кожен з нас бачить рідне місто по-різному. У кожного свої улюблені місця. Те, яким Самбір бачать юні художники, можна було дізнатися, відвідавши виставку у Самбірській школі ужиткового мистецтва. Тут представлена експозиція робіт учнів закладу, на яких зображено вулиці та будинки нашого міста. Різні стилі та техніки виконання робіт, сюжети та кольори не залишали відвідувачів байдужими. На радощах від зустрічі з мистецтвом міський голова Юрій Гамар сказав, що художники –  представниками справжньої творчої інтелігенції, та пообіцяв підтримувати творчу молодь.  

Ще однією сторінкою святкувань було нагородження переможця конкурсу логотипів. Самбірська міська рада проводила конкурс на найкращий логотип святкування 780-ї річниці першої писемної згадки про місто. Переможцем став Мар’ян ГЛУХИЙ. Саме його лого набрало найбільшу підтримку і тепер прикрашає усю сувенірну та медійну продукцію до Дня міста. Подяками від міського голови та пам’ятними подарунками відзначили усіх конкурсантів. 

Свято не було б справжнім без музики, пісні і танців. За створення настрою та атмосфери варто подякувати народному духовому оркестру «Ретро», учням музичної школи: Святославу ГАРБОВСЬКОМУ, Арсену ГАВРИЛЯКУ, Матвію ТЕПЛОМУ, Даміру ЛЕНЮ, студентам Самбірського коледжу культури та мистецтв та викладачці Світлані ЗАХАРЧЕНКО, юній танцівниці Вероніці КУЦАЛАБІ.

З футболом у Самборі цьогоріч нічого доброго не виходить, залишалося вітати з днем міста баскетболістів, які справді вершать дива, прославляючи Самбір. Міський голова припідніс спортсменам подарунок – представив нового тренера Володимира ПОЛЯХА, з яким Юрій Гамар знайомий дуже давно. Пан Володимир родом із Самбора, є майстром спорту України з баскетболу. У складі молодіжної збірної СРСР брав участь у чемпіонаті Європи (1986 р.) та світу (1987 р.). З 2005 року працює на тренерській посаді. У 2010-2012 рр. був головним тренером молодіжної баскетбольної збірної України. Також працював головним тренером БК «Алмати» (Казахстан), головним тренером Баскетбольної національної збірної Молдови, головним тренером запорізького БК «Хортиця». З 2017 року – головний тренер МБК «Миколаїв».

На стадіоні імені Лева Броварського відбувся турнір з пляжного волейболу, на штучному футбольному майданчику, що на вулиці Филипчака, – турнір з міні-футболу, у якому взяли участь чотири команди Самбірської ДЮСШ. На штучному баскетбольному майданчику на території Самбірського педагогічного коледжу імені Филипчака відбувся конкурс триочкових кидків за участі спортсменів БК «Самбір».

А ця подія є традиційною для початку вересня і для пластунів – завершення таборового літа і початок нового сезону заходів. Вітаючи пластунів, голова громади зазначив: «Ми гордимося, що у нашому місті є такі люди, як ви і Оксана ЗУБРИЦЬКА, яка віддає багато часу для важливої праці. Знаємо, що там, де є пластуни, є молитва, віра у Бога, патріотизм. Ви є частиною світової скаутської спільноти. Отже, представляєте світу наше місто, державу». Протягом дня члени Самбірської станиці «Пласт» організовували для дітей та молоді різноманітні розваги, серед яких квести, змагання, ярмарок, аквагрим, інше…

І нарешті, вивершення свята – концерт. Самбірян веселили гурт «Кредо», Любов КИСИЛИЧАК, Мар’ян ГІРКА, Віра ЩЕРБА, Христина МАРТИНЮК, вокалісти гуртка ЦПО Ірина САМОЙЛОВА та Тетяна ДОБОШ, танцювальні колективи «Барви», «Резонанс» та «Фенікс Денс». Зі святом також вітав колектив Самбірського товариства польської культури «Краковячек». До слова. Святкування розпочиналися фестивалем весільних музик. Це традиція, яка дарує Самбору таке розмаїття української класики, що встояти спокійно біля сцени було неможливо. 

Програму виступів зірок естради відкрив Петро ЧЕРНИШЕНКО, наш земляк, учасник 11 сезону проекту «Голос країни», який зараз працює над сольною кар’єрою, має кілька авторських пісень та готується до виходу свого першого альбому. 

Ведучими другої частини концерту стали Наталія БУРЯК та Микола САДЖЕНИЦЯ. Саме вони і представляли публіці зіркових гостей – гурти «Анця» і «Рокаш» та Арсена МІРЗОЯНА.  

Юрій Гамар вийшов на сцену для привітання у супроводі юних артистів – першокласників Самбірської музичної школи Юлії МАМОРСЬКОЇ та Матвія ТЕПЛОГО. Вони виконали пісню про місто.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар