Бібліотекарі, медики залізничної лікарні та керівники гуртків отримають те, на що чекали, – зарплату

SambirWZ
229

Бібліотекарі, медики залізничної лікарні та керівники гуртків отримають те, на що чекали, – зарплату

Це була найкоротша сесія Самбірської райради і з найприємнішим порядком денним – ділили гроші. Точніше, гроші поділили за день перед тим члени бюджетної комісії, голови фракцій, а коли минулого четверга зійшлися воєдино, то залишилося лише чемно проголосувати за те, як поділити поміж нужденними майже мільйон гривень.

Мільйон з неба нам не упав – то є нами ж зароблені гроші у результаті перевиконання надходжень до бюджету. Держава стимулює тих, які перевиконують надходження і дозволяє розподілити їх на найбільш нагальні потреби. Цього разу найбільш нагальним виявилося позашкілля району і йому дали найбільше – майже півмільйона гривень. Нагадаємо, свого часу районні депутати створили єдиний Центр позашкілля, але відділ освіти не зміг вчасно його зареєструвати. Служба, яка вела реєстрацію, сама потрапила під реорганізацію, а тепер – щоб все  по-новому, треба чекати місяці. Люди, які працюють в позашкіллі, як зазначив голова райради Віталій Кімак, не потерплять. Вони на “біржі”, і за два місяці запрацюють. Поруч з тим, влада обіцяє посилити контроль за використанням коштів на гурткову роботу. Гуртки у нас при школах діють, вчителі, як правило, їх ведуть. Але заняття треба проводити сумлінно і це питання будуть перевіряти, аби не вийшло так, що ті гроші – лише надбавка до вчительської зарплатні.

Майже 300 тисяч гривень уділили владоможці бібліотекам. Не було б проблеми нестачі коштів для цієї системи, якби бібліотекарі вчасно перейшли в об’єднані громади на їхнє фінансування, але оскільки не перейшли, то дуже швидко з’їли всі річні бібліотечні гроші. Віталій Кімак таке зволікання з переходом бібліотек  назвав не конче приємним словом саботаж. Зараз ситуацію із виплатою зарплат пробують вирівнювати. Район, до відома читачів, буде відмовлятися від районних бібліотек, що є на території міста, як від таких, що селянам не потрібні. Тут м’яч на полі міської влади, яка, як нам видається, не конче горить бажанням займатися бібліотеками. За словами пана Кімака, працівники книгозбірень йдуть, чи вже пішли на “біржу”. І нарешті, район зі своїх власних бюджетних надходжень вділив залізничній лікарні майже 170 тисяч гривень. Сума не є аж такою великою, щоб говорити про порятунок колективу, але хоч щось.

До слова, район, маючи значно менше доходів, залатав деякі дірки, Самбір багатший і мав би підставляти плече, зокрема, медикам, аби хоч якось доклигати до кінця року. Бо з наступного буде, як видається, простіше. Принаймні, все, що є медичне на території Самбора, буде належати Самбору, а все, що у районі, – районній владі. Питання фінансування зарплат медикам зараз на розгляді у Києві і пан Кімак сказав, що з дня на день чекають звідти добрих новин. Просити за медицину Самбірщини їздив голова обласної ради Олександр Ганущин.

А ще того дня обранці додали грошей деяким садочкам району, 82 тисячі гривень – Самбірському АТП, яке перевозило школяриків до навчальних закладів…  І наостанок приємна новина. Пішла тенденція збільшення надходжень до бюджету, а тому ще до кінця року будемо латати “дірки” грішми, які самі й заробимо.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар