Володимир СМОЛІНСЬКИЙ: «Нікого не цікавило тоді, як Нижанковичам вдалося придбати сміттєвоз»

SambirWZ
43

Володимир СМОЛІНСЬКИЙ: «Нікого не цікавило тоді, як Нижанковичам вдалося придбати сміттєвоз»

Не могли ми не зреагувати на доволі неординарну подію – рішенням Нижанковицької ради, сміттєвоз передають Старосамбірській ОТГ в оренду на пять років. Спочатку у соціальних мережах зявилося саме рішення, до якого у нас знайшлося кілька питань, а потім відкритий лист-звернення до голови Нижанковицької селищної ради вельмишановного п. Володимира Смолінського від пароха релігійної громади УГКЦ сіл Передільниця та Підмостичі отця Андрія Устрицького. Цитуємо:

«ВИСЛОВЛЮЮ глибоку стурбованість та занепокоєність з приводу рішення сесії Нижанковицької селищної ради від 27 жовтня 2020 р. (№710), щодо передачі автомобіля сміттєвоз в тимчасове користування КП «МВУ ЖКГ м. Старий Самбір». Якщо когось з читачів чи адресатів листа дивує, чому священник втручається в цю справу, то скажу так. Протягом двох років я як адміністратор парафії веду боротьбу з проблемою сміття. Через те, що з цих сіл не вивозять побутові відходи, люди викидають їх будь-де, забруднюючи річку, береги, узбіччя доріг. Так виникло спонтанне сміттєзвалище біля церкви, цвинтаря. Ми багаторазово організовували толоки, прибираючи територію. Минулоріч проводили триденні місії-реколекції за участю референта з питань екології СДЄ УГКЦ, аби підняти свідомість християн щодо відповідального ставлення до навколишнього середовища як Божого творіння, проводили перемовини з представниками влади, наголошували на проповідях про гріховність таких дій.

Вірю, що усіх, хто балотувався на посаду голови Добромильської ОТГ, об’єднує любов до земляків та нестримне бажання послужити громадянам та зробити їхнє життя кращим. І ще вірю, що ті, хто програв, не втратили любові і не сповнивлися ненавистю чи заздрістю.

Сьогодні мав нагоду поспілкуватися з вами, пане Володимире, прагнув почути якесь адекватне пояснення, чому саме перед тим, як почне діяти Добромильська ОТГ, ви віддаєте сміттєвозку, та й (з ваших слів ), незабаром і пожежну машину, які так потрібні місцевим мешканцям, вашим виборцям і односельчанам. Прагнув зрозуміти, які почування керують вами. Я відчув… Обіцяю молитися за вас, щоб Господь вас визволив і охоронив!

Території Нижанковицької ОТГ входять до складу Добромильської ОТГ і вже не час ділити людей на «ваших» і «наших». Вважаю, що доцільно долучатися до розвитку громади, а не відокремлюватися у світ примарних ілюзій та сподівань. Ви запевнили, що всупереч рішенню вищого керівництва нашої держави, навіть в Європейському суді захищатимете право Нижанковицької ОТГ на самобутнє існування, а натомість передали (на «зберігання») сміттєвозку своєму другу, очільнику Старосамбірської ОТГ Ігорю Трухиму, забуваючи, що весь цей час жителі Нижанкович будуть без цих машин… І дарма, що сміття, що у когось горить хата…

Як житель Добромильщини, як громадянин України, як священник звертаюся до голосу вашої совісті з наполегливим проханням скасувати це гріховне і аморальне рішення сесії та передати дані автомашини в користування Добромильської ОТГ. Закликаю вас, покидаючи служіння голови Нижанковицької ОТГ, відійти достойно та залишити в історії Нижанкович слід як хороший керівник, а не накликати на свою голову осуд та прокльони людей, стурбованість священнослужителів та скорботність їхньої молитви…

Особливо хочу звернутися до пана Ігоря Трухима, якого дуже поважаю. Вітаючи вас з майбутнім служінням голови Старосамбірської ОТГ, вимолюю в Бога для вас і громади усіх ласк і щедрот, та щоб охоронив початок праці від гріховної справи та дав вам добру думку не приймати ці автомашини в користування, а залишити їх там, де вони справді необхідні…

З повагою та молитвою, адміністратор парафії святого Миколая с. Передільниця ієрей Андрій Устрицький

23 листопада 2020 р. Б.»

Не важко здогадатися, чому Володимир Смолінський вчинив саме так. Не виключено, образився на земляків за те, що не обрали його головою ОТГ, а ще раніше – народним депутатом. Хоча, як на наш погляд, це був війт, якого можна назвати добрим господарником. Але воля людей є волею людей і нема на те спасу… Після того, як відкритий лист потрапив у соціальні мережі, ми мали приватну розмову з паном Володимиром. Нічого поганого у такому рішенні депутатів він не бачить, згадав, що кошти на машину, а це близько двох мільйонів, йому надали за екологічним проєктом і посприяла йому у цьому партія «Батьківщина». Жодної копійки з місцевого бюджету на автівку не витратили… Нікого не цікавило тоді, як Нижанковичам вдалося придбати цю машину, зате тепер усі переймаються її долею, ствердив пан Смолінський. А от чи прийме подарунок голова Старосамбірської ОТГ Ігор Трухим, час покаже. Хоча, дарованому коню в зуби не зазирають.

Попри святковість першого дня нової каденції депутати Добромильщини прийняли звернення у правоохоронні органи, аби перевірили правомірність передачі сміттєвоза колишньої Нижанковицької селищної ради Старосамбірській ОТГ.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити